Arslan Bulut'tun Korona-virüs Bakışı

Corona virüs salgınının biyolojik savaş sonucu ortaya çıkıp çıkmadığı konusu geçiştirildiğini belirten Yeniçağ Yazarı Arslan Bulut, Eski Mısır'daki biyolojik savaş ve corona virüsüne dekkat çekerek, Bütün dünyaya suçlu olarak yarasa ve yılan gösterildiğini söyledi.

Kapsam 15.03.2020, 00:08 01.09.2021, 00:51
Arslan Bulut'tun Korona-virüs Bakışı

Bütün dünyaya suçlu olarak yarasa ve yılan gösterildiğini belirten Yeniçağ Gazetesi Yazarı Arslan Bulut,  Corona virüs salgınının biyolojik savaş sonucu ortaya çıkıp çıkmadığı konusunun geçiştirildiğini belirten yazısında, "Biyolojik savaş, insanlar toplum düzenine geçtiği andan itibaren vardır. Öyle ki kutsal kitaplarda da geçer." ifadelerini kullanarak;  "Andolsun ki biz, Firavun ve çevresini belki öğüt alıp düşünürler diye yıllar yılı kuraklığa ve ürün kıtlığına uğrattık." (Araf Suresi: 130) "Bunun üzerine, ayrı ayrı mucizeler olarak üzerlerine tufan, çekirge, haşerat, kurbağa ve kan gönderdik. Yine büyüklük tasladılar ve günahkâr bir kavim oldular." (Araf Suresi: 133) ayetlerinden örnekler verdi.

Gazeteci Arslan Bulut, haftanın yorumunda sunucu Gülay Tunçel’in konuğu programda, dış politikadaki gelişmeler başta olmak üzere Koronavirüs biyolojik savaş mı? Koronavirüs, Çin'in biyolojik savaş programı ile bağlantılı mı? Ölümcül virüs mü, biyolojik savaş mı? Ölümcül virüs mü, biyolojik savaş mı? konularında açıklamalarda bulundu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)