Avukat Baran, Abdullah Gül’ün avukatlığından istifa etti

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın Boğaziçi üniversitesinde yaşanan olayları desteklemesine sosyal medya hesabından tepki gösteren Avukat Latif Cem Baran 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’le temel değerlerin uyuşmaması sebebi ile Avukatlığından istifa etti.

Kapsam 06.02.2021, 18:57 06.02.2021, 19:19
Avukat Baran, Abdullah Gül’ün avukatlığından istifa etti

Avukat Latif Cem Baran 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’le temel değerlerin uyuşmaması sebebi ile hukuki ilişkisini de istifa ederek sonlandırdığını açıkladı.

Sosyal Medya hesabından açıklamada bulunan Avukat Latif Cem Baran, "Temel değerlerimle örtüşmeyen farklılıklar sebebiyle, Abdullah Gül ile siyasal ilişkimi ve de kâğıt üzerindeki hukuki vekalet ilişkisini, istifa ile sonlandırdım. Kamuoyunun bilgisine sunarım.”  dedi.

Avukat Baran, Boğaziçi Üniversitesinde yaşanan olaylardan dolayı üzgün olduğunu belirtti. İsminin birlikte anılmasından rahatsızlık duyduğunu açıklayan Baran, Ali Babacan'ın yayınladığı mesaja tepki göstererek,” Senin bu “sahte duruşlarını” gördüğümüz için yanımızda değilsin, olamazsın” demişti.

Avukat Latif Cem Baran, sosyal medya hesabından daha önce yaptığı paylaşım, “Kendi siyasi çıkarları için maksadını aşmış bu gösterilerin savunulması vicdanen ve siyaseten doğru değildir. Bu sahte duruşları ve kendi siyasi çıkarları uğruna toplumsal değerleri hiçe sayan politikalarını çok daha önceleri gördüğüm için ismimin DEVA Partisi ile anılmasını istemedim. Bunun ne kadar doğru bir karar olduğunu bugün bir kez daha görüyoruz” demişti. Bugün ise "Siyasi süreçler ve yaşadıklarımız bir “duruş” sergilemeyi gerektiriyor. Temel değerlerimle örtüşmeyen farklılıklar sebebiyle diyerek Abdullah Gül’ün avukatlığından istifa ediyorum" dedi.

Yorumlar (0)
banner442