Aydınger Kağıdı

Kapsam 26.10.2020, 20:34
Aydınger Kağıdı

Bir nevi kopya kağıdı görevinde kullanılan aydınger kağıdı, teknik resimlerin bir projenin ya da endüstriyel tasarımın kağıda aktarımında kullanılır. Bu yöntem teknik personel arasındaki iletişimin doğru biçimde devam etmesi için önemlidir. Dayanıklılığı ve şeffaf oluşu sayesinde üst üste dizildiğinde dahi çizim ayrıntılarını net biçimde gösterir. Teknik ressamlar ile sanatçıların ihtiyaç duydukları ürünlerdendir.

Bu kağıdın diğer kağıtlardan farklı gri mat bir renkte olması ve pürüzsüz yapısı ile yarı saydam bir görüntüye sahip olmasıdır. Eskiz kağıtlarından onu ayıran yönü ise pürüzsüz yapısı olup üretiminde beyazlatılmış kimyasal selüloz kullanılmaktadır. Ofislerde kullanımı için çeşitli ebatlarda satışa çıkarılan bu kağıtlar, yoğun talep görmektedir.

Aydınger KağıdıKullanım Alanları

En çok kullanıldığı yerler mimari ve endüstriyel çizim projeleri olsa da aydınger kağıdı serigrafide renk ayrımı için de kullanılır. Dövme yaparken yapılacak çizimin cilt üzerine aktarılmasında da tercih edilmektedir. Öte yandan üniversite ve yüksekokulların ilgili bölümlerinde okuyan öğrencilerin proje ödevleri için de bu ürün kullanılabilmektedir. En kaliteli ve dayanıklı ürün için https://www.guvensanat.com/aydinger-kagidi sayfasına göz atabilirsiniz.

Yorumlar (0)