Aynur Talıblı Kimdir?

kapsam haber İnternet haber sitesinde yazmaya başlayan Araştırmacı Yazar Aynur Talıblı, ilk yazısında , 'Türk Kültüründe Kadının yeri ve önemi' başlıklı makalesine yer verdi. Peki. Aynur Talıblı kidir?

Kapsam 18.01.2020, 20:32 19.01.2020, 12:01
Aynur Talıblı Kimdir?

Araştırmacı Yazar Aynur Talıblı, Kapsamhaber deki ilk makaleside 'Türk Kültüründe Kadının yeri ve önemi' konusuna değindi. Bu makalede, kadının Türk toplumlarındaki yeri ile diğer toplumlardaki yerini karşılaştıracağını belirten Talıblı, 'Öncelikle belirtmek isterim ki, aile bugün olduğu gibi eski Türklerde de önemli ve değerlidir.' dedi. Peki. Aynur Talıblı kimdir, nerelidir?

AYNUR TALIBLI KİMDİR?

1990 yılında Oğuz Türk yurdu Azerbaycan'ın başkenti Bakü”de dünyaya gelen Aynur Talıblı, 2012 yılında Bakü Kizlar Üniversitesi”nin Azerbaycan Türkçesi ve Tarih Fakültesi”ni bitirdikdi. Üniversitede okuduğu dönemde bir çok toplantılarda və programlarda Türk toplumuna və tarihine dair edindiği bilgilerle ve fikirlerle  katkıda bulunan Aynur Talıblı, 2015 yılında Yüksek Lisans eğitimi için ikinci vatanı Türkiye”ye gelerek, Sabahattin Zaim Üniversitesi”nde Tarih ve Medeniyet Araştırmaları üzerine eğitim ve öğrenim gördü.

Talıblı''nın 2015 yılında çeşitli konularda makaleleri Azərbaycan ve Türkiye”de yayınlandı.

AYNUR TALIBLI YAZILARI

“Dilimiz milli kimliğimiz”, ”Azeri yoksa Türk milleti”,” Türk toplumunda kadının yeri ve değeri”, ”Yeni Türk nesli nasıl yetişdirmeli?!”, ”Türk TÖRESİ”,”BİZ Türklerin eski inanci”,”Sen bizi bağışla Zehra” v.s. Bununla bərabər Azərbaycan”da “Edalet”,”Cumhuriyyet “və” Şərq”  qazetelerinde bir sıra makalelerim yayınlandı. Ocaq Tv internet kanalında araştırmacı olaraq misafir oldum. Bu kanalda yorumlarım yayınlandı. “Sonuncu əsr “ diye dergide bir çok makalelerim və araştırmalarım yayınlandı. AYNUR TALIBLI İLK MAKALESİ

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)