Azerbaycan'ın Bazı Toprakları Ermeni İşgalinden Bugün Kurtarıldı

Namig Delidağlı, Azerbaycan'ın Fuzuli şehrinin kurtarılmasının üzerinden bir yıl geçtiğini, Geçen yıl bu gün, Azerbaycan'ın bazı toprakları ermeni işgalinden kurtarıldığını yazdı.

Kapsam 17.10.2021, 12:43
Azerbaycan'ın Bazı Toprakları Ermeni İşgalinden Bugün Kurtarıldı

Makalesinde, Azerbaycan'ın Fuzuli şehrinin kurtarılmasının üzerinden bir yıl geçtiğini belirten kapsamhaber yazarı Namig Delidağlı makalesinde i Fuzuli bölgesinin Ermeni silahlı kuvvetleri tarafından işgal edildiğini hatırlatarak, İşgal sonucunda 657 Fizuli sakini öldürüldüğünü 400'ü sakat kaldığını ve 181'i esir alındığını kaydetti. 

Azerbaycanlı Gazeteci Namig Delidağlı;Geçen yıl 27 Eylül'de başlayan Vatanseverlik Savaşı 44 gün sürdü. Azerbaycan Ordusu bu savaşta yıllar içinde oluşan "yenilmez ermeni ordusu" efsanesini yerle bir etmiş ve ermenilere diz çöktürmüştür." dedi.

Ermeni ordusu yok edildi.

Fuzuli ilçesine bağlı Gochahmedli, Juvarlı, Pirahmadli, Musabayli, Chimen, Ishigli, Dadali köyleri işgalden temizlendi. Muzaffer Azerbaycan Ordusu aynı tarihte Fuzuli şehrini de kurtardığını yazan Karadağlı, 23 Ağustos 1993'te Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik askeri saldırısının bir parçası olarak, Azerbaycan'ın eski Dağlık Karabağ Özerk Bölgesi dışındaki Fuzuli bölgesinin Ermeni silahlı kuvvetleri tarafından işgal edildiğini belirtmek gerekir." dedi. Namig Delidağlı makalesi...

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)