Bahçeli; Zulmün ve Zilletin Alçak Taşeronları!

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli; “İstanbul’da Yaşanan Terör Saldırısıyla” ilgili basın açıklaması yaptı.

Kapsam 11.12.2016, 13:12 11.12.2016, 17:04
Bahçeli; Zulmün ve Zilletin Alçak Taşeronları!

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ İstanbul’da Yaşanan Terör Saldırısıyla” ilgili yaptığı açıklamada; "Bu mübarek Mevlid Kandili’nde Allah’tan niyazım, Türk ve Türkiye düşmanlarını kahretmesi, fitnenin müdavim ve mimarlarına fırsat vermemesidir." dedi.

ŞEREFSİZ TERÖR CELLATLARI

MHP Lideri Bahçeli yaptığı açıklamada; "İnsan kanından beslenen, en küçük acıma duygusuna, vicdan kırıntısına sahip olmayan şerefsiz terör cellatları dün gece İstanbulu kana bulanmıştır. Mevlid Kandili’ni idrak ettiğimiz bugün de milletimiz infial içindedir. Hainler bir kez daha sahneye çıkmışlar ve Türkiye’yi yasa boğmuşlardır.²dedi.

MİLLİ YÜREKLER KASIP KAVRULMUŞTUR

İstanbul Beşiktaş Vadafone Arena yakınında ve Maçka Parkı’nda düzenlenen terör saldırılarında canlarımızın gittiğini belirten Bahçeli, "Evlatlarımız şehit edilmiş, milli yürekler kasıp kavrulmuştur. Beşiktaş-Bursaspor futbol müsabakasının hemen akabinde, Çevik Kuvvet polislerimizin toplanma yerinde bomba yüklü araç patlatılmış, çok kısa süre sonra da Maçka Parkı’nda canlı bomba saldırısı gerçekleştirilmiştir." diye belirtti.

BUNDAN KAÇIŞ VE KURTULUŞ YOKTUR

Türkiye’yi teslim alarak yıkmak, yok etmek isteyen katiller ve destekçileri hunhar ve hayâsız eylemlerine bir yenisini daha eklediğini belirten Davlet Bahçeli; "Sonuç itibariyle 27’si polisimiz olmak üzere 29 kardeşimiz şehit düşmüş, 166 kardeşimiz de yaralanmıştır.
Bu korkunç ve kahredici terör saldırısına karşı milletimiz bir ve beraberdir. Ve sorumluların bulunup cezalandırılmasını, dökülen kanların yerde bırakılmamasını istemektedir. Unutulmamalıdır ki, terörizm amacına asla ulaşamayacak, Türkiye’nin çözülmesini, bölünmesini, dağılmasını planlayan iç ve dış odaklar mahv ve imha edileceklerdir. Bundan kaçış ve kurtuluş yoktur.²dedi.

ZULMÜN  ve ZİLLETİN ALÇAK TAŞERONLARI

Terörün bir insanlık suçu olduğunu. Fail ve tarafları ise insan canına kast eden, huzur ve barışa karşı gelen zulmün ve zilletin alçak taşeronlar olduğunu belirten Bahçeli; "Ülkemizin sosyal ve siyasal uzlaşma kulvarına girmeye başladığı şu günlerde karanlık ellerin, kaos ve kriz tetikçilerinin anında devreye girmesi tesadüfi görülmemelidir. Ancak Türk milleti meşum ve melun oyunları bozmaya muktedirdir. Türkiye Cumhuriyeti her türlü iğrenç ve namert operasyonu göğüsleyip ezecek güç ve kudrettedir. PKK, FETÖ, IŞİD, PYD-YPG ve DHKP-C milli vakar ve namus karşısında yerle yeksan olacaktır. Bunun başka bir alternatif ve yolu kalmamıştır." diyerek açıklamasını şöyle devam ettirdi.

TEK YUMRUK VE TEK SES!

Türkiye’nin milli beka ve barışını tasfiye etme cüretini gösterenlere karşı 79 milyon Türk vatandaşı tek yumruk ve tek ses hareket ederek hainlere göz açtırmayacaktır. Milli birlik ve dayanışma bağlarını daha da sağlamlaştırarak bugünleri aşmak, bu zulmeti yenmek zorunda olduğumuz iyi bilinmelidir. Türkiye terörizme karşı teyakkuzda olduğundan dolayı Milliyetçi Hareket Partisi sorumlu, ahlaklı, ilkeli ve milli duruşunu sonuna kadar koruyarak devletinin ve milletinin yanında fedakârca mücadele edecektir.
İstanbul Beşiktaş’ta iki ayrı şekilde meydana gelen terör saldırısından duyduğum derin üzüntüyü bildiriyor, terörizmi şiddetle lanetliyorum.

Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve aziz milletimize sabır ve başsağlığı temenni ediyorum. Şu anda tedavi altında bulunan kardeşlerimize acil şifalar diliyorum. Bu mübarek Mevlid Kandili’nde Allah’tan niyazım, Türk ve Türkiye düşmanlarını kahretmesi, fitnenin müdavim ve mimarlarına fırsat vermemesidir.
 
Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)