Başbakan Yıldırım Bozkurt İşaretini Neden Yaptı?

Başbakan Binalı Yıldırım Partisinin grup toplantısında bozkurt işareti yapmasıyla birlikte salon koptu.

Kapsam 21.02.2017, 23:46 22.02.2017, 00:10
Başbakan Yıldırım Bozkurt İşaretini Neden Yaptı?

Bugün Salı. Partilerin hareketli günüydü. Partiler grup tolantılarını gerçekleştirdi. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli yine salona hareket getirdi. Türkiye gündemiyle ilgili çıkışlarda bululdu.

MHP içinde muhaliflere daha çok yer ayırdı. Bahçeli her zaman olduğu gibi çok fazla duyulmayan atasözleriyle muhaliflere sert sözlerle yüklenerek; “Nehrin kenarına kuyu kazılır mı, bunların yaptığı budur. Aynen suyu kesilmiş değirmen gibi olduklarını anlamayacak kadar yollarını şaşırmışlar, Ankara’da toplaşmışlardır. Biz evet diyoruz ya, bunlar ille de hayır diyecekler. Hayır desek, inanın alayı birden evet diye gezerlerdi.” dedi.

Başbakan Binalı Yıldırım Partisinin grup toplantısında bozkurt işareti yapmasıyla salon koptu. 

Başbakan Yıldırım, izleyicilerden bir gruptan, 'MHP'lileri unutma' seslerinin yükselmesi üzerine, "Milliyetçi ve ülkücü kardeşlerim önce memleketim ve milletim dediler" karşılığını verdi. Yıldırım bu sözlerden sonra bozkurt işareti yaptı.salındaki insanların tamamı Ak Partiliydi. Grup toplantısında ülkücüler yoktu. salondaki partililerin hatırlatması üzerine ülkücüler için güzel bir kaç kelam etti ve peşinden bozkurt işareti yaptı. 

Özellikle 15 Temmuz sonrası Devlet Bahçeli sadeci Ak Partililer için değil aslında tüm Türkiye için önemli bir aktör olmuştur. Sonrasında ise Ak Parti'nin arzu ettiği yolda yürümesi için de sayın Bahçeli büyük destek vermiştir. Bugün geldiğimiz noktada ise referandum sürecinde herşeye rağmen EVET diyerek Ak Parti'yi sendelemekten kurtarmıştır. Bahçeli, böyle bir gündemin içinde olmasaydı büyük ihtimal Başkanlık bir şekilde farklı partilerle masaya oturularak arzu edilmeyen bir sonuçla neticelenmesi mümkün olacaktı.

Başbakan Yıldırım Bozkurt İşaretini Neden Yaptı?

MHP’nin AKP’lileştiğini mi anlamak doğru yoksa AKP’nin MHP’lileştiğini mi anlamak doğru bilemedim.

Yoksa bütün bunlar sadece politika gereği bir şov mudur?

murat kutlu


 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)