Başkan Genç; Esenyurt'ta Canikliler Derneği'nin açılışını Gerçekleştirdi

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, İstanbul'da Canikliler Derneği'nin açılışını yaptı. Başkan Genç; "Ortak paydamız Samsun olmak kaydıyla şehrimizi bir ve beraber şekilde ileriye taşıyacak her oluşuma Canik Belediyesi olarak katkı veriyoruz" dedi.

Kapsam 09.09.2018, 20:52 09.09.2018, 21:08
Başkan Genç; Esenyurt'ta Canikliler Derneği'nin açılışını Gerçekleştirdi

İstanbul'da yaşayan Canikli vatandaşlarla kahvaltıda bir araya gelen ve onlarla sohbet eden Başkan Genç, daha sonra gurbetteki Caniklilerin tek çatı altında toplandığı derneğin açılışını gerçekleştirdi. Başkan Genç burada bir konuşma yaparak; hemşerilik bilinciyle özellikle şehir dışında açılan bu tür derneklerin önemli bir birliktelik sağladığını belirtti. Genç; ortak payda Samsun olacak şekilde şehri birlikte daha ileriye götürmek için çalışılması gerektiğini söyledi.

"STK'larımızla da işbirliğiyle hareket ediyoruz."

Derneğin açılışını yaparak hayırlı olmasını dileyen Başkan Genç, "Ortak paydamız Samsun olmak kaydıyla şehrimizi bir ve beraber şekilde ileriye taşıyacak her oluşuma Canik Belediyesi olarak katkı veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. Gurbetteki hemşerilerimiz Samsun'umuzun gelenek ve göreneklerini buralarda yaşatıyor. Ayrıca, İstanbul ve Samsun gibi iki büyük şehrimizin iletişim içerisinde olmasını sağlamaktadır. Bu noktada Samsun dışındaki kurum ve kuruluşlarımızla, STK'larımızla da işbirliğiyle hareket ediyoruz. Biz şehrimizin kalkınması için üzerimize düşen her şeyi yapmaya çalışıyoruz" dedi.

"Marka Şehir Samsun"

Farklı şehirlerde yaşansa da ortak paydanın Samsun olduğuna vurgu yapan Başkan Genç, "Gurbetteki hemşerilerimizin söyleyeceği sözler, vereceği fikirler bizim için önemli. Bu nedenle bu şehirle alakalı herkesin fikrini, önerisini çok önemsiyoruz. Samsun'un bir parçası olarak hepimizin ortak hedefi Samsun'umuzu marka olan bir dünya şehri yapmak olmalıdır. Biz yerel yönetim olarak yaptığımız projelerle ülkemizin kalkınmasına, büyümesine ve şehrimizin hedeflerine ulaşmasına katkıda bulunuyoruz. Ancak şehrimizi daha ileriye götürmek için birlikte hareket etmeliyiz. Samsun'u birlikte marka şehir yapalım" diye konuştu.
 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
12°
parçalı bulutlu