Başkan Ramazan İsmail Uygur Vefat Etti

İzmir'in Torbalı ilçesi Belediye Başkanı Ramazan İsmail Uygur bir süredir tedavi gördüğü Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Peki İsmail Uygur Kimdir, nerelidir?

Kapsam 19.04.2021, 01:05 19.04.2021, 01:29
Başkan Ramazan İsmail Uygur Vefat Etti

Torbalı ilçesi Belediye Başkanı Ramazan İsmail Uygur bir süredir tedavi gördüğü hastanede solunum yetmezliğinden hayatını kaybetti. Peki, Ramazan İsmail Uygur kimdir, nerelidir, kaç yaşında ve neden öldü?

İzmir Torbalı Belediye Başkanı Ramazan İsmail Uygur’un oturduğu Evleri’nde bulunan apartmanda çıkan yangın sonrası Uygur ile eşi Afet ve oğulları Ege Uygur’un da aralarında bulunduğu 7 kişi dumandan etkilenerek hastaneye kaldırıldı. Başkan Uygur, 6 gün süren tedavinin ardından taburcu oldu. Evinde tedavisi devam eden Ramazan İsmail Uygur, kaldırıldığı hastanede vefat etti.

İSMAİL UYGUR KİMDİR?

1964 yılında İzmir - Torbalı'da dünyaya gelen Ramazan İsmail Uygur, İlk ve lise eğitimini Torbalı'da gördü. İzmir Ege Üniversitesi'nde Türk-İslam Felsefesi-Sosyoloji ve Psikoloji Eğitimi görerek lisans eğitimini tamamlayan Uygur, 1982 yılından beri Torbalı'da serbest muhasebeci olarak mesleğine devam etti. 1992 yılından bu yana üyesi olduğu ve çeşitli kademelerde yöneticiliğini yaptığı CHP tarafından 2004 ve 2009 yerel seçimlerinde belediye başkanı adayı gösterildi ve başkan olarak seçildi. 10 yıl Torbalı Belediye Başkanlığı görevini sürdüren Ramazan İsmail Uygur, 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen yerel seçimde CHP'den 3'üncü kez Torbalı Belediye Başkanı oldu. Uygur, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)