Alexa

Başlar Öne Eğilmesin!

Türkiye'de neler oluyor? "Evet" ve "Hayır"larla ülkemiz bölünür mü? “EVET” ve “HAYIR” lar Türkiye’yi selamete erdirir mi? Ekonomimizi düzeltir, terörün kökünü kazır mı?

Başlar Öne Eğilmesin!

Bugünlerde geçer. Ne günler geldi geçti. Bugünlerde gecer elbet…

Türkye’de 15 Temmuz’dan önce kim derdi ki böylesi bir darbe girişimi yaşayacağız. Kim derdi ki askerlerimiz halkına kurşun sıkacak, varlıklarını bombalayacak ve kurşunlayacak? Kim derdi ki, bir zamanlar el üstünde tutulan ve ‘Altın nesil’ olarak takdimi yapılan cemaat mensupları vatan haini olarak cezaevlerine doldurulacak ve idamdan yargılanacaklar?

Kim derdi?

Türkiye çok zor zamanlar geçirdi. Türkiye çok zor zamanlar geçirmeye devam ediyor.

Her sabah kalktığımızda yeni bir güne uyanıyoruz. Hele Türkiye’deyseniz ne zaman ne olacağını kestirmeniz çok zor oluyor.

Bir yerlerde yanlışlık var. Bir yerlerde hata yapıyoruz.

Evet gerçekten Türkiye’nin içinde bulunduğu durum çok vahim.  Bırakın Türkiye’yi dünyada ne kadar terör örgütü varsa ülkemizin başına musallat edilmiştir. Şu örgüt bu örgüt diyerek ayırt etmeye gerek yok. Bütün örgütlerin gayesi birdir. Bütün örgütler aynı yerlerden emir alıyor, aynı yerlerden besleniyorlar.

Bizim ülkemiz bütün bunları hak etmiyor. Bizim ülkemizin insanları bu kadar panikatak değildi. Her yönden zayıflayan bir ülkede yaşıyoruz. Doğup büyüdüğümüz memleketimizde kime güveneceğimizi şaşırmış durumdayız.

Yarınlar ne getirir ne götürür bilemiyoruz. Türkiye kritik bir dönemden geçiyor. Türkiye’de rejim değişmiyor denilse de birçok şeyin kökten değiştiğini anlamak için çokta fazla hesap-kitap yapmaya gerek yok. Evet, Türkiye’de uzun zamandır bir şeyler değişiyor. Uzun zamandır bir şeylerin değişmesi için tedrici bir metot kullanılıyor. Uzun zamandır çeşitli algı mekanizmaları çalıştırılıyor.

Şimdu ne olacak? “EVET” ve “HAYIR” lar milletimizi böler mi?

“EVET” ve “HAYIR” lar halkımızı birbirine düşürür mü?

“EVET” ve “HAYIR” lar Türkiye’yi selamete erdirir mi? Ekonomimizi düzeltir, terörün kökünü kazır mı?

“Evet” dersek ne olur? “Hayır” dersek ne olur?

Kimine göre  “EVET” dersek ülke kurtulacak, “HAYIR” dersek ülke bölünecek. Kimine göre ise: “EVET” dersek dikta rejim gelecek, Türkiye’nin genleriyle oynanacak. “HAYIR” dersek, Türkiye demokrasiye, Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı parlamenter sistemle içinde bulunduğu girdaptan kolayca sıyrılacak ve el birliğiyle büyük Türkiye olacak.

Bütün bunları anlatacak bir demokratik ve hür bir ortam var mıdır? Türkiye’de birde ona bakmalıdır.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli çok açık ve seçik bir şekilde “EVET” diyeceğini dile getirdi. Bir bildiği vardır elbet. Fakat bildiklerini paylaşmadığı için tabanda fırtınalar kopuyor. MHP tabanda çalkalanıyor. MHP tabanda büyük ölçüde hayır diyecektir. Ve fakat Sayın Bahçeli bütün tabanı karşısına alacak kadar bir hararetle “EVET” diyebiliyorsa ya taban Sayın Bahçeli’ye ihanet ediyor ya da Bahçeli tabana ihanet ediyor demektir.

Her iki halde kötü bir durum değil midir?

Başlar öne eğilmesin.

Herkes kaybetsin Türkiye kazansın.

Gideceğimiz bir başka ülke yok. Otoriter bir rejim istemiyor Türkiye…

Tek adamla idare edilen bir ülke istemiyor Türkiye.

Mutlu, müreffeh bir Türkiye istiyor milletimiz.

Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sayın Devlet Bahçeli, Sayın Kılıçdaroğlu’da ülkemiz için doğru kararlar için adım atacak ve taş yuvarlanacak gediğini bulacaktır.

Sevda Nur Sağlam

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2017, 23:05
YORUM EKLE

banner325