Basri Arslan: Ayni tas ayni hamam

Seçim bitti, hükümet kurma çalışmaları son sürat devam ediyor. Seçimin akabinde AKP özeleştiri yaptığı konusunda birçok açıklamada bulundu.

Kapsam 23.06.2015, 01:55 25.07.2016, 20:42
Basri Arslan: Ayni tas ayni hamam

Seçim bitti, hükümet kurma çalışmaları son sürat devam ediyor. Seçimin akabinde AKP özeleştiri yaptığı konusunda birçok açıklamada bulundu, gerek aktif siyasete devam eden isimlerden gerekse eski siyasilerden eleştirileri dinledik.


Ahmet Davutoğlu’nun “halkın verdiği mesajı aldık” dediğini de duyduk.

Sanıyorum alınan mesaj okunmadan silinmiş.

78 kişinin ödül aldığı ihracatçılar listesinde mücevher ihracat şampiyonu olarak Reza Zarrab, Sayın Numan Kurtulmuş’un elinden ödül aldı. Vergi rekortmenleri listesinde adı niye yok diye sormayacağım, vergisini bir şekilde veriyor.

Hatta Numan Bey “ben törene gittiğimde kime ödül vereceğimi bilmiyordum. Bir oldu bittiyle karşı karşıya kaldım. Keşke organizasyonu düzenleyen kuruluş bilgi verseydi kesinlikle bu karenin içinde yer almazdım.” dedi.

Adama sorarlar kardeşim, niye?

Adam on üçüncü sıradan ihracatçılar listesine girmiş bir işadamı. Niçin vebalı muamelesi yapıyorsun?

Hükümetinizin bakanına saat hediye ettiği için mi? Ayakkabı kutuları ile para yağdırdığı için mi? Alıp veremediğin nedir yani. El koyduğunuz paralarını faizi ile geri ödeyen sizsiniz. İfade vermeye gelmediği için devletin milletvekillerini ayağına gönderen de sizsiniz, hakim ve savcı değişikliği ile beraatına karar veren sizsiniz. Daha ne istiyorsunuz zavallıdan.

Eğer sizin gözünüzde suçlu ise, kendisine operasyon yaptığı için özel görevli savcılarınızın marifeti ile hapis yatırdığınız emniyet mensuplarına ne diyeceksiniz.

Hapishanede sahur yemeğini çok gördüğünüz dindaşlarınızın günahıyla nereye gideceksiniz.

Seçim bitti, mesaj okunmadan silindi.

Seçim bitti, halının altına süpürdüğünüz pisliği gün yüzene çıkarmaya başladınız.

Seçim bitti, Diyanet İşleri Başkanı ibret-i alem için geri verdiği arabaya binerek iftar masalarına gitti.

Seçim bitti ve maskenizi çıkardığınız sandığa geri koydunuz.

Numan Bey siz kurtulmuşsunuz, Allah bizi sizin gibilerden kurtarsın.

Yorumlar (0)