Alexa

Bir kaşık suda koparılan fırtınaya bakın!

Ne demişti ki Halaçoğlu? Söyledikleri doğru değil miydi? Yani gerçekten Halaçoğlu’nun ifade ettiği gibi bir durum söz konusu olsaydı bu defa kamuoyunda söylediği gibi bir yargara kopartılmayacak mıydı?

Bir kaşık suda koparılan fırtınaya bakın!

Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu "Biz eğer Sayın Baykal’ı desteklemiş olsaydık, kamuoyunda şunlar yansıtılacaktı: 'Siz Baykal’ı seçtiniz, bir muhalif adı altında' AKP’nin tabiriyle 'dinsiz bir partinin inançsız bir partinin adamını seçtiniz' demiş ve yer yerinden oynarcasına bir yargara kopartılmıştı.

Ne demişti ki Halaçoğlu? Söyledikleri doğru değil miydi? Yani gerçekten Halaçoğlu’nun ifade ettiği gibi bir durum söz konusu olsaydı bu defa kamuoyunda söylediği gibi bir yargara kopartılmayacak mıydı? Her şeyden önce perde arkasında tıs tıs gülen AKP’liler saldıracaktı MHP’ye…

Zaten MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, CHP ile ilgili yaptığı “dinsiz parti” açıklamasına gelen tepkilere sosyal paylaşım sitesi Facebook’taki kişisel hesabından söylediklerinin çarpıtıldığına yönelik bir paylaşımda bulundu.

Halaçoğlu, “Konuşma videomu yayınladığım halde hâlâ sanki ‘CHP dinsiz’ diyen benmişim gibi yorum yapanlar kendi anlama ve algılamalarını yeniden gözden geçirsin. Burada bana asıl tepki göstermesi gerekenler AKP’lilerdir" dedi.

Halaçoğlu AKP’ye gösterilmesi gereken tepkinin şahsına gösterilmesinin “anlayış ve algı meselesi” olduğunu belirterek; "Dikkat edin, ‘CHP dinsiz’ demiyorum, AKP’nin tabiriyle ’dinsiz bir partinin, inançsız bir partinin adamını seçtiniz’ diye bize yüklenecekler diyorum.” Diyerek açıklık getirdi.

Halaçoğlu söylediklerinden geri adım atmayarak tezgahlanan oyunu gördüğünü ve Allah’a havale ettiğini belirtti.

MHP’ye saldırmak için sebepler teşkil edenler bir kaşık suda fırtınalar kopartarak avazları çıktığı kadar bağırıyorlar.

Sayın Yusuf Halaçoğlu’nun söylediği sözlere takılarak kendinizi güldürmeyin bari.

Bu bir anlayış ve kavrayış meselesidir.

Muhatap alınması gereken bu sözlerin asıl sahipleridir.

Garabey

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2016, 20:40
YORUM EKLE