banner434

'Biz Bu İşte Gönüllüyüz' Proje Açılışı Gerçekleştirildi

Gönüllülük faaliyetleri esas alınarak üniversite öğrencilerinin sosyal sorumluluk becerilerinin geliştirilmesini amaçlayan “Biz Bu İşte Gönüllüyüz” proje açılışı gerçekleştirildi.

Kapsam 01.04.2022, 09:47 01.04.2022, 10:02
'Biz Bu İşte Gönüllüyüz' Proje Açılışı Gerçekleştirildi

Gönüllülük faaliyetleri esas alınarak üniversite öğrencilerinin sosyal sorumluluk becerilerinin geliştirilmesini amaçlayan “Biz Bu İşte Gönüllüyüz” projesinin açılışı, 31.03.2022 tarihinde Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Eğitim Fakültesi B Blok Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Açılışa; Eğitim Fakültesi Dekan yardımcısı Prof. Dr. Süleyman YAMAN Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Murta VURAL, Eğitim Bilimleri Bölümü ve OKTAM Müdürü Prof. Dr. Hatice KUMCAĞIZ, Eğitim Bilimleri Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şener ŞENTÜRK, Öğr. Gör. Havva Nur YEŞİLDAĞ, Arş. Gör. Aslı SARIŞAN TUNGAÇ, Arş. Gör. Furkan KİRAZCI, Arş. Gör. Zeynep Öznur ERGİN ve eğitim fakültesinin kıymetli öğrencileri katıldı.

Açılış saygı duruşu ve istiklal marşının ardından Dekan yardımcısı Prof. Dr. Süleyman YAMAN’ın TÜBİTAK, Bakanlık ve kalkınma ajansı projeleri kodları ile proje yapmanın önemi üzerine ufuk açıcı konuşma yapmıştır. Sayın Yaman’ın konuşmasını çok az sayıda üniversitenin lisans öğrencilerine proje desteği verdiğini ve öğrencilerin bu yönden OMÜ’lü  olmalarından gurur duymaları gerektiğini ifade etmiştir. Konuşmasını Lisans öğrencilerine verdiği desteklerinden dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Yavuz ÜNAL’a teşekkürlerini ifade ederek bitirdi.

Ardından proje akademik danışmanı Dr. Belgin BAL İNCEBACAK Öğrenci Projeleri Destekleme Programı 2021-1 çağrısı kapsamında 48 proje başvurusu olduğunu ve 20 projenin bu kapsamda desteklendiğini ifade etmiştir. Gönüllülük Topluluğu ile birlikte 3 projenin de akademik danışmanlığını yürüttüğünü ifade edip, öğrencilerini tebrik ederek konuşmasını tamamlamıştır. Daha sonra proje yürütücüsü Özel Eğitim bölümü öğrencisi ve Gönüllülük topluluğu Başkanı Hande BAYAM, Biz Bu İşte Gönüllüyüz projesinde gerçekleştireceği faaliyetler ve amaçları hakkında bilgilendirici bir konuşma yaptı.

Proje ekip arkadaşları Özel Eğitim öğretmenliği öğrencisi Gülay Durmaz, Fen Bilgisi öğretmenliği bölümü öğrencisi Damla ERKEN ve Hilal Şahin ile birlikte 5 farklı faaliyet gerçekleştireceklerinden bahsetmiştir. Proje ekibi ile birlikte gerçekleştirdikleri projenin; OMÜ lisans düzeyinde öğrenim gören öğrencilerin bir araya gelerek Gönüllülük bilincine sahip, toplumsal aidiyat duygusu yüksek, bilinçli, yardımsever, milli ve manevi değerlere sahip, empati duygusu gelişmiş bilgi ve özgüven sahibi nitelikli gençler yetiştirmek, önemli olduğunu vurguladı. Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Öğretmenliği bölümü öğrencilerinden Hasan Enes ERGÜN sazda, Berkay ÖZTÜRK gitarda ve İbrahim Melih KUVVET yan flütte olmak üzere harika bir müzik dinletisiyle eğlenceli şekilde proje açılışı son buldu.

Yorumlar (0)