Bu nasıl akademisyenlik?

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bütün nimetlerinden faydalanacaksınız fakat yıkımı için ne gerekiyorsa ona omuz vereceksiniz, yok öyle şey!..

Kapsam 14.01.2016, 12:21 25.07.2016, 19:36
Bu nasıl akademisyenlik?
Sayıları mevzubahis değil, ister bir ister milyon olsun, önce 'vatandaş'lık şuûru gerekir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bütün nimetlerinden faydalanacaksınız fakat yıkımı için ne gerekiyorsa ona omuz vereceksiniz, yok öyle şey!..

Ne diyorlar: "Türkiye Cumhuriyeti; vatandaşlarını Sur'da, Silvan'da, Nusaybin'de, Cizre'de, Silopi'de ve daha pek çok yerde haftalarca süren sokağa çıkma yasakları altında fiilen açlığa ve susuzluğa mahkûm etmekte...Devletin vatandaşlarına uyguladığı şiddete son vermesini talep ediyoruz...Bu suça ortak olmayacağız!" (Basın: 11.01.2016)

Yapılan bunca katliamı kınayamayan, bebek cinâyetlerini, subay, polis kurşunlamalarını görmeyen fakat devletin yaptığını "şiddet" olarak değerlendiren bu "akademisyenler", önce bir insan olarak kendilerini süzgeçten geçirmeli, ardından da ellerindeki diplomalara bakmalıdırlar. Yazık!..Günah!..Ve; elbette ki, bu hâle vah ki vah!..

Yorumlar (0)
açık