"Bu ülkenin bir kum tanesi vermeyiz ama..."

Merhum Alparslan Türkeş'ten bu günlere mesaj: "Biz Türk milliyetçisiyiz,bu ülkenin bir kum tanesi vermeyiz ama Türk vatanını genişletmek serbest!"

Kapsam 10.11.2016, 16:49
https://twitter.com/MHP_Gundem/status/796377922240204800
Düşman gözünü türk topraklarından hiç ayırmadı. Düşman yurdumuzu çepçevre sarmaya çalışırken içeriden de kuşatmaya çalışıyor. Ortadoğu'da yaşananlar bunun ispatıdır. Her devletin serbestçe girebildiği topraklara Türk'ün girmesini istemiyorlar.

Bu topraklarda hak ve hukuku olanlar onlar değil türk milletidir.

Emperyalist güçlerin, yakın komşumuz olan evveliyatlarında bizim atalarımızın at koşturduğu  bu topraklarda yer alması ve yerleşmeye çalışması boşuna değildir.

Merhum Alparslan Türkeş'in davudi sesiyle, insanın içini hoplatan cümleleriyle  adeta bugünün siyesilerine mesaj verdiğini görüyoruz.

Ben Türk milliyetçisiyim; Türk milletinin varlığının savunucusuyum. Türk milletinin içinde, Türkiye'de, Türk topraklarında Türk Milliyetçiliğinden başka bir milliyetçilik olamaz. Çeşitli meselelerimizi çözmeye uğruşarken ilk düşüneceğimiz şey; sahip olduğumuz varlıkları kaptırmamaktır; çaldırmamaktır. Sahip olduğumuz varlığın başında ne gelir: Türkiye sınırlarının çevrelediği vatanımız; vatan topraklarımız. Onun bir damlasının bir kum tanesinin bir başkasına gitmesine musade etmeyeceğiz. Türk vatanını genişletebiliriz, büyütmek serbest. Ama ondan bir kum tanesi çalınamaz, çaldırtmayacağız.

Biz Türk milliyetçisiyiz, bu ülkenin bir kum tanesi vermeyiz ama Türk vatanını genişletmek serbest!

Garabey
Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
açık