Burak Başarır’a En İyi CEO Ödülü

Burak Başarır, Türkiye 2021 Yatırımcı İlişkileri Ödülleri BIST Tüm Endeksler kategorisinde En İyi CEO seçildi. Peki Burak Başarır kimdir?

Kapsam 19.09.2021, 21:11
Burak Başarır’a En İyi CEO Ödülü

Institutional Investor tarafından düzenlenen Türkiye 2021 Yatırımcı İlişkileri Ödülleri BIST Tüm Endeksler kategorisinde En İyi CEO'su belli oldu. Coca-Cola İçecek CEO’su Burak Başarır, Coca-Cola İçecek (CCI) CEO’su En İyi CEO seçildi.

Başarır, dünyanın en saygın kurumsal yatırımcı yayınlarından “Institutional Investor” tarafından düzenlenen Türkiye 2021 Yatırımcı İlişkileri Ödülleri kapsamında BIST Tüm Endeksler kategorisinde “En İyi CEO” ödülüne layık görülürken Başarır ayrıca Institutional Investor'ın 1500'den fazla yatırımcı ve uzman tarafından oylanan Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) Bölgesi Yönetim Ekibi araştırmasında en yüksek puan alan üst düzey yöneticiler arasında yer aldı.

CCI, yatırımcı ilişkileri dünyasının en saygın kurumlarından biri olarak kabul edilen Institutional Investor tarafından yapılan araştırmada bir başarıya daha imza attı. CCI Yatırımcı İlişkileri ekibi de EMEA Yönetici Ekibi araştırmasında 3. sırada konumlandı.

Burak Başarır Kimdir?

American River College’da uluslararası işletme ve bilgisayar eğitimi alan Burak Başarır, 1990-1992 yılları arasında California State Üniversitesi’nde işletme öğrenimi gördü.1995 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Başarır, 1998 yılında CCİ’ye katıldı. 2005 yılında CFO pozisyonuna terfi eden Başarır, 2006 yılında gerçekleşen CCİ’nin halka arzında kilit rol oynadı ve CCİ – Efes Invest finansal birleşmesine liderlik etti.

2009 yılında Thomson Reuters Extel tarafından Türkiye’nin En İyi CFO’su seçilen Başarır, 2010-2013 yılları arasında Türkiye Bölge Başkanı olarak CCİ’nin satış hacmi ve gelir açısından en büyük operasyonunu yönetti.Ocak 2014’ten bu yana Coca Cola İçecek CEO’su olarak görev yapan Başarır, aynı zamanda Türk Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TÜSİAD) üyesidir.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)