Çakıcı, Vahit Kayrıcı İle Görüştü

Milliyetçi Hareket Partisi  Çorum Milletvekili Vahit Kayrıcı, Alaattin Çakıcı ile hatıra fotoğrafı çektirdi. Peki Vahit Kayrıcı kimdir?

Kapsam 03.09.2020, 21:48 03.09.2020, 23:52
Çakıcı, Vahit Kayrıcı İle Görüştü

21.Dönem Milliyetçi Hareket Partisi Çorum Milletvekili Vahit Kayrıcı, Alaattin Çakıcı ile birlikte çekildiği hatıra fotoğrafının ardından açıklamalarda bulundu. Ceza infaz düzenlemesiyle cezaevinden çıkan Alaattin Çakıcı'nın fotoğraflarını paylaşan ve Çakıcı'yı cezaevinde düzenli olarak ziyaret eden Vahit Kayrıcı kimdir? Vahit Kayrıcı ile Alaattin Çıkıcı arasında nasıl bir bağ vardır? Çakıcı ile Kayrıcı dostluğu ne zamanlardan başlıyor?

Alaattin Çakıcı'nın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye rakip çıkaracağı iddia edildi. MHP'nin rakibi ise Vahit Kayrıcı olacağı iddia edilince hem Alaattin Çakıcı hem de Vahit Kayrıcı'dan açıklama gelmişti. Çakıcı, Vahit Kayrıcı'nın genel başkan adayı olacağı iddiasını "provokasyon" olarak  Alaattin Çakıcı, Vahit Kayrıcı'nın Instagram hesabından yaptığı paylaşımla bu iddiaların önüne geçti. 

Çakıcı'nın basın danışmanı Gazeteci Ferhat Aydoğan Vahit Kayrıcı'nın yaptığı açıklamayı şöyle özetledi ;  2018 seçimlerinden evvel Çorum'da Türk Dünyasının yaşayan efsanevi lideri ezelebet Genel Başkanım olan Sayın Devlet Bahçeli ile tanıştığım günden bugüne kadar ve ölene kadar sevgi ve kalbi beraberliğimi camiamızın bilmesini isterken,yaşayan efsanevi liderime saygılarımla türk milletinin önünde arz ederim şeklinde ifadelerini kullandı.21.Dönem Çorum Milletvekili olan Vahit Kayrıcı aynı zamanda resimde bulunan 40 yıllık kader ve dava arkadaşım  kan kardeşim dediği Alaattin Çakıcı ile birlikte sayın genel başkanımıza her ikimizde ayrıca sevgilerimizi arz ederiz dedi.

Vahit Kayrıcı Kimdir?

Muhasebeci, iş adamı, siyasetçi, milletvekili olan Kayrıcı, 1956, Sungurlu / Çorum doğumludur. Baba adı Mehmet Ali, anne adı Asiye olan Vahit Kayrıcı, AİTİA Mali Bilimler Muhasebe Yüksek Okulu mezunudur. Yol Su Elektrik Genel Müdürlüğü Teknik Elemanı, Özel Sektörde Yönetici olarak çalışan Kayrıcı, bir süre serbest ticaretle uğraştı. Vahit Kayrıcı, MHP’den XXI. Dönem (18.04.1999 – 03.11.2002) Çorum Milletvekili seçilerek TBMM’de yasama çalışmalarına katıldı.  Evli, 3 çocuk babasıdır.

ALAATTİN ÇAKICI İLE İLGİLİ DİĞER HABERLER BURADA

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)