banner424

banner425

banner423Çiğdem Karaslan Kimdir, Nereli ve Kaç Yaşındadır?

Çiğdem Karaaslan, 7. Olağan Büyük Kongresi ile yeniden, Parti'nin en üst karar organı  Merkez Karar ve Yönetim Kurulu’na (MKYK) seçilmesinin ardından nereli ve kim olduğu merak edilmeye başladı.

Kapsam 25.03.2021, 22:13 25.03.2021, 22:42
Çiğdem Karaslan Kimdir, Nereli ve Kaç Yaşındadır?

Çiğdem Karaaslan kimdir, nerelidir, Ak Parti'de siyasete ne zaman başladı merak ediliyor.

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Ak Parti 7. Olağan Büyük Kongresi ile yeniden, Parti'nin en üst karar organı  Merkez Karar ve Yönetim Kurulu’na (MKYK) seçildi. 2023 lider kadroları arasında ye alan Çiğdem karaaslan'ın kim olduğu merak ediliyor. 2015 yılında kurulan Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı’nda Başkanlık görevine getirilen Karaaslan bu görevini yeni dönemde de devam ettireceği açıklanmasının ardından vatandaşlar merak ediyor. Peki Çiğdem Karaaslan kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

Çiğdem Karaaslan Kimdir, Nerelidir?

1979 yılında doğan Çiğdem Karaaslan, Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı Bölümünü yüksek şeref öğrencisi olarak bitirdi. Ankara Üniversitesi‘nde “Tarihi Kentlerde Kimliksizleşme Sorunu” üzerine yüksek lisans tezini tamamlayan Karaaslan, Akademik hayatına Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyal Politikalar Bölümünde doktora eğitimi ile devam etti.

10 Nisan 2005'de AK Parti Gençlik Kolları 1. Olağan Büyük Kongresinde AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Tanıtım ve Medyadan sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Çiğdem Karaaslan, 11 Kasım 2006 yılında yapılan AK Parti 2. Olağan Büyük Kongresinde Ana Kademe Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. Bu görevini üç dönemdir sürdüren  Karaaslan, AK Parti 5.Olağan Büyük Kongresi ile 4. kez MKYK üyeliğine seçildi ve 2010 yılından itibaren Genel Merkez Sosyal İşler Başkan Yardımcılığı görevine devam etti. Karaaslan, bu görevi sırasında dezavantajlı gruplar başta olmak üzere engelliler, ulaşılabilirlik ve çevre konularında hazırlanan çalışmalara katkı sundu. Uluslararası alanda katıldığı organizasyonlarda partisini birçok kez temsil eden Karaaslan, 25, 26 ve 27. Dönem Samsun Milletvekili oldu ve 5.Olağan Büyük Kongre ile Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Son olarak, Çiğdem Karaaslan, Ak Parti 7. Olağan Büyük Kongresi ile yeniden, Parti'nin en üst karar organı  Merkez Karar ve Yönetim Kurulu’na (MKYK) seçildi. İyi derecede İngilizce bilen Karaaslan, evli ve iki çocuk annesidir.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)