Çorum Valisi Mustafa Çiftçi Ülkü Ocaklarını Ziyaret Etti

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Çorum İl Başkanlığını ziyaret etti. Peki, Mustafa Çiftçi kimdir, nerelidir?

Kapsam 20.10.2021, 23:02 20.10.2021, 23:49
Çorum Valisi Mustafa Çiftçi Ülkü Ocaklarını Ziyaret Etti

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi Ülkü Ocakları Çorum İl Başkanlığını ziyaret etti. Ülkü Ocakları Eğitim Ve Kültür Vakfı Çorum İl Başkanı Orhan Tosik, Sosyal medya paylaşımında şunları söyledi:

"Çorum Valimiz Sayın Mustafa Çiftçi'yi Ocağımızda ağırladık. Sayın Valimiz ile faliyetlerimiz ve gerçekleştirmeyi düşündüğümüz eğitim, kültür ve sosyal sorumluluk projelerimiz hakkında sohbet ettik. Sayın Valimize bu anlamlı ve nazik ziyaretleri için teşekkür ederiz."

Mustafa Çiftçi Kimdir?

1970 yılında Konya'nın Çumra İlçesinde doğan Mustafa Çiftçi, 1990 yılında Konya İHL’den mezun oldu.1995 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitiren Çiftçi,1996 yılında İçişleri Bakanlığının açmış olduğu Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak 85. Dönem Konya Kaymakam Adayı olarak meslek hayatına başladı.

1998 yılında 8 ay süreyle İngiltere'ye giden Mustafa Çiftçi, 1999 yılında Milli Güvenlik Akademisinden mezun olduktan sonra Aksaray-Gülağaç, Erzurum-Tekman, Nevşehir-Derinkuyu, Bitlis-Adilcevaz ve Kırşehir-Kaman İlçelerinde Kaymakamlık, İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü’nde Daire Başkanlığı yaptı ve TBMM’de Özel Kalem Müdürlüğü ve Başkan Başmüşavirliği görevlerinde bulundu.

VALİ MUSTAFA ÇİFTÇİ OKUMAYA DOYMUYOR

2007 Yılında Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Bölümünde Yüksek Lisans çalışmasını tamamlayan Vali Çiftçi, 2011 yılında da Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi.

2012 yılında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi SBE Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalında başka bir yüksek lisans çalışmasını tamamlayan Mustafa ÇİFTÇİ, A.Ü. Adalet Bölümünü, İktisat Fakültesini ve Uluslararası İlişkiler Bölümünü bitirdi. Halen Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğrenim hayatını devam ettiren Çiftçi. "İnsan öğrenmeyi bıraktığı gün yaşlanır; öğrenmeyi terk eden kişi yirmisinde de olsa, sekseninde de olsa yaşlıdır” felsefesini benimsedi Vali Çiftçi, İngilizce ve Arapça bilen çiftçi, 2018/202 sayılı Cumhurbaşkanlığı atama kararı ile ilimize atanarak 06.11.2018 tarihinde Çorum Valiliği görevine başlayan Vali Çiftçi evli ve üç çocuk babasıdır.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)