Cumhur İttifakı’nın yanında yer almak onurlu bir davranıştır

Cumhur İttifakı’nın yanında yer almak onurlu bir davranış olduğunu belirten Alaattin Çakıcı, "Devletinin yanında batı ve üst akılla dik duran Devletimizin yanında birlikte dik durmak bir kurtuluş savaşı kadar önemlidir. " dedi.

Kapsam 18.09.2020, 09:21
Cumhur İttifakı’nın yanında yer almak onurlu bir davranıştır

ABD ve üst akıl batı, İsrail, ABD ve onlarla işbirliği yapan Bahreyn, Sudi Arabistan, birleşik Arap emirlikleri hatta mısır aynı senaryoda ve cephede yer aldığını belirten Alaattin Çakıcı, sosyal medya twitter adresinden verdiği mesajda, "Efendimiz veda hutbesinde diyor ki mümin müminin kardeşidir. Ne yazık ki bazı Arap ülkeleri bizim kardeşimiz değilmiş. Aynı dili konuşan aynı milletin mensubu olan Filistin’i arkadan hançerleyen İslam ve Filistin davasına ihanet eden yazıklar olsun bu ülkelere." dedi.

15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra milletimiz ve devletimiz kenetlendiğini belirten Çakıcı, 1945'ten 15 Temmuz’a kadar devletimizin her birimine sızan ABD ve üst akıl ile bazı Avrupa devletlerinin yerli işbirlikçi vatan hainleri karşısında Türk milleti bu hain saldırıdan daha güçlü olarak çıktığını belirtti.

Türk milletini eski Osmanlı coğrafyasında yok etmek istediklerini ancak bunda başarılı olamadıklarını ifade eden Çakıcı, "Sovyetlerin dağılma sürecinden günümüze kadar aynı senaryoyu günümüze kadar devreye sokarak ülkemiz 35 yıldır yurtiçi ve yurtdışında geçmişi Osmanlı’ya dayanan bu planı hiç devre dışı bırakmadılar. Unutmasınlar ki, Türkiye ne bir İran ne bir Irak ne de Suriye’dir." dedi.

Az gelişmiş ülkelerin petrol ve madenlerine sahip olabilmek için dünyayı kan gölüne dönüştüren bu kan emicilerin hala Kurtuluş Savaşından sınır ötesi operasyonlardan terörle mücadeleden bir ders çıkaramadıklarını ifade eden Alaattin Çakıcı Cumhur İttifakı'nın yanında yer almanın onurlu bir davranış olduğunu belirterek şunları söyledi:

Devletinizi de mi sevmiyorsunuz? devleti olmayanın vatanı olmaz, ailesine sahip çıkamaz, dinini özgürce yaşayamaz!

"Orta Doğu ve Doğu Akdeniz'de Türkiye'ye karşı dünya birlikte hareket etmektedir. PKK'nın siyasi kanadı Hadep hariç muhalefette olan partiler bu zorlu süreçte Cumhur İttifakı’nın yanında yer almamışlardır... Devlet Başkanımızı sevmeyebilirler sevmek zorunda da değiller, Dünya Türklerinin yaşayan efsanevi lideri Cumhur İttifakı’nın şerefli lideri Sayın Bahçeli’yi de sevmeyen olabilir. Onlara soruyorum; Devletinizi de mi sevmiyorsunuz? devleti olmayanın vatanı olmaz, ailesine sahip çıkamaz, dinini özgürce yaşayamaz! Bu aziz Topraklar da 'milliyetçiyim' diyen 'ulusalcıyım' diyen bu zorlu süreçte Devletinin yanında yerini almalıdır. Batı ve üst akılla dik duran Devletimizin yanında birlikte dik durmak bir kurtuluş savaşı kadar önemlidir. Üst aklın Doğu Akdeniz'de kurduğu oyunu fırsat bilen bazı çevreler gelecek seçim ile ilgili senaryolar hazırlanmaktadır. Önemli olan bu zorlu sürece birlikte göğsümüzü siper etmektir. Seçim zamanı herkes millet huzurunda eteğindeki taşları dökebilir. ... Libya’da Doğu Akdeniz’de, Güney sınırlarımızda, Ermenistan sınırında ve yurt içinde şerefle mücadele eden Devletimizin yanında olunuz.!" dedi.

Çanakkale’de sizi derin sulara gömdük

Pandemi’den dolayı dünyanın en güçlü Devletleri yaşlıları bile bile ölüme terk ederken, Devletimiz yaşlı ve genç insana sahip çıktığını hala göremiyormusunuz? Devletimiz, milletine olan vefa borcunu elinden geldiği kadar yerine getirmektedir.  Markon denen kişilik erozyonuna uğramış yaşlı bir koca kadının yönlendirmesiyle Akdeniz’i karıştırmak isteyen bu kadının kocasına şunu hatırlatmak isterim; Çanakkale’de sizi derin sulara gömdük. Güney cephesinde geldiğiniz gibi gittiniz. Yunanistan halkına şunu hatırlatmak isterim; Doğu Akdeniz Türk milleti için bir Çanakkale’dir bir Kafkas cephesidir. Bir kutül ameredir, bir Medine nuhasarasıdır, bir yemendir, bir Doğu cephesidir bir Filistin cephesidir. O dönemde yaşananlar bugünde yaşanabilir. ABD ve üst akıl batı, İsrail, ABD ve onlarla işbirliği yapan Bahreyn, Sudi Arabistan, birleşik Arap emirlikleri hatta mısır aynı senaryoda ve cephede yer almaktadırlar.

Efendimiz veda hutbesinde diyor ki, "Mümin müminin kardeşidir." Ne yazık ki bazı Arap ülkeleri bizim kardeşimiz değilmiş. Aynı dili konuşan aynı milletin mensubu olan Filistin’i arkadan hançerleyen İslam ve Filistin davasına ihanet ediyorlar. Yazıklar olsun bu ülkelere! Çünkü üst aklın ve İsrail'in uşağı olmuşlardır. Bir asır evvel oynanan oyunu ABD-AB Siyonizm ve Yunanistan üzerinden günümüzde aynı oyunu oynamak istemektedirler.

Girit'ten başlayıp Karaağaca kadar üstler Kuran Batı ülkemizi kuşatmak istemektedir. Türkiye'deki Türk düşmanı PKK'yı ve terör örgütünü kullanmaktadırlar ama unuttukları bir şey var ki Alparslan ile Anadolu'ya birlikte giren Türkler ve Kürtler diğer unsurların 1000 yıl içerisinde kan bağı oluşturarak akraba olduğumuzu unutmuşlardır. Hepsi de Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin şerefli birer bireyleridir.

İngiltere hariç tüm üst akıl AB Almanya dışında aynı davulu çalmaktadırlar

Geçmişte sizi İngilizler kullanmıştı. Bugün de İsrail ABD ve Makron denen yaşlı kadının kocası bir asır evvel ki yanlışa sürüklemektedir. Dünya yeniden kurulur, Türkiye Cumhuriyeti dünyada yerini alır ama kurulacak olan dünya düzeninde sizin bir devletiniz olmayabilir. Aslında iki halk birbirine çok yakın, kilise ve devletin siyaseti Yunan halkını bir maceraya sürüklemektedir. Devletinizi yönetenler, tarihin derinliklerine inip gerçeği görürseniz, Mora’da başlayıp (1820)’ de Girit ile devam eden Megaidanizin, kalanını geçmişte gerçekleştirmek istediğiniz, âmâ ne yazık ki, İzmir’de denize döküldünüz. İngiltere hariç tüm üst akıl AB Almanya dışında aynı davulu çalmaktadırlar. Türkiye karşıtı batı ve pusuda bekleyen Rusya federasyonu bu milleti bir daha denemeyin! Eğer denemeye kalkarsanız fatura herkes için ağır olur.

Türk ve dünya kamuoyuna saygılarımla arz eder, milletimizin bu zorlu süreçte vatan hainleri hariç birlikte olmaya dik durmaya onurlu olmaya davet ederken saygılarımla milletimize arz ederim.
 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442