DAVUTOĞLU; “BÜYÜK POLONYA MİLLİYETÇİLERİ“ DERKEN...

Sayın Davutoğlu “Büyük Polonya milliyetçileri, vatanperverleri …” derken insan bir an olsun düşünmez mi? Türkiye'deki Türk milliyetçilerine haksızlık yaptığınızı bir an olsun düşünmediniz mi?

Kapsam 09.12.2014, 02:28 25.07.2016, 20:10
DAVUTOĞLU; “BÜYÜK POLONYA MİLLİYETÇİLERİ“ DERKEN...
Sayın Davutoğlu “Büyük Polonya milliyetçileri, vatanperverleri …” derken insan bir an olsun düşünmez mi? Türkiye'deki Türk milliyetçilerine  haksızlık yaptığınızı bir an olsun düşünmediniz mi?

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Polonya’nın başkenti Varşova’daki Ulusal Opera Binası’nda, Türkiye-Polonya İlişkilerinin 600′ncü Yılı Kapanış Etkinliği’nde, Polonya Başbakanı Ewa Kopacz ile düzenlediği ortak basın toplantısında iki ülkenin çok zor dönemlerde hep omuz omuza verdiğini belirtti ve Başbakan Davutoğlu, “Büyük Polonya milliyetçileri, vatanperverleri gibi Adam Mickiewicz gibi Polonya ile vizeleri tümden kaldırma kararı aldık. Kopacz da hava ulaşımında frekans artırma ve Şengen vize serbestiyeti konusunda Türkiye’ye tam destek sözü verdi” dedi.
Şimdi burada durup bir an düşünmek lazım. Sayın Davutoğlu; Türkiye’de Türk Milliyetçiliğini ayağınızın altına alırken Polanya’da neden başınızın üzerine çıkarıyorsunuz.

Başka ülkelerin milliyetçiliklerini övüyor’da Başbakanı olduğunuz ülkenizin milliyetçilerini neden ayaklarınızın altına alıyorsunuz?

“Büyük Polonya milliyetçileri, vatanperverleri …” derken insan bir an olsun düşünmez mi?
Bu iki yüzlülük neden?

kapsamhaber
 
Yorumlar (0)