Demet Mutlu Trendyol Ceo’su

Demet Mutlu, girişimcilik konusunda Türkiye’nin en güçlü isimlerinden biri. Demet Suzan, Mutlu’nun hayatı dikkat çekiyor. Peki Demet Mutlu kimdir, nerelidir, ne iş yapmaktadır?

Kapsam 08.09.2021, 11:04 11.09.2021, 00:38
Demet Mutlu Trendyol Ceo’su

Trendyol’un kurucusu Demet Mutlu, girişimcilik konusunda Türkiye’nin en güçlü isimlerinden biridir. Demet Mutlu kimdir nereli, erede okudu merak ediliyor. 

Özellikle kadın girişimcilerin ön plana çıktığı bu günlerde Demet Suzan Mutlu’nun hayatı dikkat çekmeye başladı.

Peki Demet Mutlu kimdir?

Yurt dışında eğitim alan Demet Mutlu, New York Üniversitesi'nin ekonomi bölümünden birincilikle mezun oldu; sonrasında ise Harvard Üniversitesi'nde mastera yapmıştır. 2011 yılında ABD’li Fortune Dergisi tarafından “Dünyanın En Güçlü 10 Kadın Girişimcisi” arasından seçildi.

2016 yılında Dünya Ekonomik Forumu tarafından Genç Küresel Liderler listesinde Türkiye'den aday gösterilen ve seçilen tek lider oldu. Trendyol, "dünyanın en seçkin özel sosyal ağı" olarak tanımlandı.

2016 yılında The Hundert ve Forbes dergileri tarafından Avrupalı girişimci kadınlara örnek gösterildi. 2017 yılında dünyaca ünlü lifestyle platformu Refinery29'un “İlham Veren Kadınlar” projesinin Türkiye temsilcisi olurken, 2019 yılında Ekonomist Dergisi tarafından Yılın İş İnsanları Ödülleri’nde ‘Yılın Kadın Girişimcisi’ seçildi

Girişimciliğe nasıl başladı?

Trendyol bir günde kurulmadı. Amerika, Japonya, İsviçre ve Türkiye’de pazarlama ve iş geliştirme konularında eğitimler alan Mutlu, bu alanda uzmanlaştıktan sonra internetten alışverişin önemini de göz önüne alarak, Trendyol’un ilk adımlarını attı.

Demet Mutlu kaç yaşında?

1981 doğumlu Demet Mutlu 40 yaşında.

Demet Suzan Mutlu  ile Peak Games ilişkisi nedir?

Demet Mutlu aynı zamanda Peak Games kurucularındandır.

Demet Mutlu’nun Trendyol’da şu an görevi nedir?

Demet Mutlu Trendyol un CEO su olarak görev yapmakta.

Yorumlar (0)