Destile İçkiler Dünyası

Dr. Burkay Adalığ, dünyanın tüm distile içkilerini anlatıyor. İmbikten kadehlerinize kadar uzanan bu yolculuğun her aşamasını keşfederken, bu kitabı okuduktan sonra içtiğiniz her içkinin hikâyesini de bulmuş olacaksınız. Paki, Burkay Adalığ kimdir?

Kapsam 25.12.2020, 23:44 26.12.2020, 00:25
Destile İçkiler Dünyası

Dr. Burkay Adalığ dünyanın tüm distile içkilerini anlatıyor. "Alkol üretim teknolojisiyle ilgili ders kitapları ve makalelerden Evliya Çelebi Seyahatnamesi’ne kadar uzanan bu uzun okumalar, bana sadece alkolü öğretmekle kalmadı." ifadelerini kullanan Adalığ, İnsanlık tarihinin neredeyse her ânına bir içki eşlik ettiği için tarih konusundaki bilgi düzeyinde arttığını belirtti. Peki, Burkay Adalığ kimdir, nerelidir?

BURKAY ADALIĞ KİMDİR?

Dr. Burkay Adalığ, viskiyle 90’lı yıllarda, Ankara’da Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde okuduğu dönemde tanıştı. Dr. Adalığ, 2013 yılında Türkiye’nin sadece viski kültürü üstüne yazılar içeren ilk internet sitesi olan meleklerinpayi.com’u kurdu. Kısa sürede önce Türkiye’nin, ardından dünyanın en çok ziyaret edilen viski siteleri arasına giren meleklerinpayi.com, 2016 yılında dünyanın önemli viski referans kitaplarından olan Malt Whisky Yearbook’ta listelendi ve Burkay Adalığ “Most Influential Whisky Bloggers” listesinde yer aldı. Dr. Adalığ, 18 yıl uluslararası ilaç firmalarında çeşitli düzeylerde yöneticilik yaptıktan sonra son görevi GSK Global Medikal Direktörlüğü’nden ayrılarak 2019 yılında ayrılarak tutkusu olan viski kültürüne daha fazla zaman ayırmak için kurumsal hayata veda etti.

Yorumlar (0)