Doğanın En Saf Hali: Gül Suyu

Kapsam 28.06.2021, 20:24
Doğanın En Saf Hali: Gül Suyu

Gül suyu doğadan en saf haliyle karşımıza çıkmaktadır. Güllerden elde edilir ve tamamen doğaldır. Bu suyu elde ederken genellikle Isparta gülleri kullanılır. Güller birkaç işlemden geçtikten sonra damıtma yoluyla bu su elde edilir. Saf ve katkısız olduğu için kimyasal, alkol, renklendirici ve diğer yapay olan hiçbir maddeyi içermez. Bu sayede bir çok faydası bulunur. Saf Gülden elde edildiği için kullanım alanı oldukça geniştir.

Gül Suyu Kullanım Alanları

Gül suyu saf katkısız özelliği sebebiyle hemen hemen her alanda kullanılır. Doğal olması sebebiyle tereddütsüz bir şekilde cilt bakımında da kullanılır. Cildi temizler, bakımını sağlar, nemlendirir ve cildin genç kalmasını sağlar. Sağlık için gül suyunun içilmesi de tavsiye edilir. Özellikle boğaz ağrıları için tavsiye edilir ve gribe bile faydası vardır.

Ödem attırıcı özelliği nedeniyle de çok kişi tarafından tercih edilir. Hatta stresli hali azalttığı da gözlemlenmiştir. Gül sularının yemeklerde, tatlılarda, pastalarda ve bir çok gıdalarda da kullanımı yaygındır. Gül suyunu alırken tamamen katkısız olmasına dikkat etmek gerekir. En iyi ve taze güllerden yapılan bu suları almak için https://www.mindivan.com.tr/kategori/gul-suyu sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar (0)
banner442