banner424

banner425

banner423Dolma Kalem Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kapsam 29.03.2021, 22:10 29.03.2021, 22:37
Dolma Kalem Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Günlük hayatta en fazla kullanılan kalem çeşitlerinden biri olan dolma kalem 1827 yılında icat edildi. Kurşun kalem ve mürekkebin icadından sonra ilk olarak kullanılan bu tarz kalem, zaman içerisinde gelişerek günümüzdeki halini aldı. Günümüzde portatif olması ve akmayan mürekkebi ile pek çok kişinin severek kullandığı bu kalemleri alırken,  bazı hususlara dikkat edilmesi gerekiyor.

Öncelikle dolma kalemleri satın alırken kalitesi ve dayanıklı olmasına dikkat edilmelidir. Kullanım kolaylığı sunan, gerektiğinde mürekkebi doldurulabilen kalemler tercih edilmelidir. Kalemin hafifliği, mekanizmanın dayanıklılığı ve estetik güzelliğinin yanında ekonomik olması da gerekmektedir. Bununla birlikte,  kalemin uzunluğu da kullanılma amacına göre belirlenmeli ve mürekkep ile uyumlu olmasına özellikle dikkat edilmelidir.

Dolma Kalem Çeşitleri

Yazı yazmayı keyifli hale getirmek için en doğru kalemlerin tercih edilmesi gerekiyor. Kişilerin tutuş şekline göre en rahat şekilde yazmalarını kolaylaştıran ürünlere rastlanılmaktadır.  Altın, gümüş, ahşap, krom gibi maddelerden yapılan kalemlerin italik ve yuvarlak yazı deneyimi yaşatan ürünleri de bulunmaktadır. Kartuşlu ya da pistonlu kartuşlu tüm aradığınız dolma kalem çeşitlerine ise en kolay şekilde https://www.guvensanat.com/dolma-kalemler sayfasından ulaşmak mümkündür.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)