Elif Melek Avcı Dursun Kimdir?

Elif Melek Avcı Dursun Kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

Kapsam 31.12.2021, 00:05 31.12.2021, 00:33
Elif Melek Avcı Dursun Kimdir?

Gebelik Döneminde Beslenme, Emziklilik Döneminde Beslenme, Sağlıklı Beslenme, Okul Öncesi Dönemde Beslenme, Okul Çağında Beslenme, Adölesan Beslenmesi, Sporcu Beslenmesi hakkında sunum çalışmalarında bulunan Elif Melek Avcı Dursun kimdir merak ediliyor.

1994 yılı Bolu doğumlu olan Dursun, Lise öğrenimini 2012 yılında birincilikle tamamladıktan sonra kazandığı Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2016 yılında mezun oldu. Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Yüksek Lisans Programını GESTASYONEL DİYABET ve BESLENME alanında tamamlayarak 2019 yılında Uzman Diyetisyen ünvanı alan Elif Melek Avcı Dursun aynı yıl Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Doktora Programına başlayarak akademik eğitim hayatına devam etti.

Beslenme ve Diyetetik Bölümü ile beraber Anadolu Üniversitesi’nde Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümünü tamamlayan Elif Melek Avcı Dursun Hacettepe Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde Sağlık Yönetimi Bölümü’ne devam etmektedir.  

Beslenme ve Diyetetik alanında bir çok konu hakkında düzenlenen 20’den fazla kongre, seminer, konferans ve eğitimlere katılan Melek Avcı Dursun, Gebelik Döneminde Beslenme, Emziklilik Döneminde Beslenme, Sağlıklı Beslenme, Okul Öncesi Dönemde Beslenme, Okul Çağında Beslenme, Adölesan Beslenmesi, Sporcu Beslenmesi hakkında sunum çalışmaları yaptı.

Genç Diyetisyenler Sitesi’nde hem Yönetici hem Yazardır, Turuncu Sağlık Dergisi’nde Yazarlık Yapmaktadır. Çeşitli gazetelerde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)