"En Büyük Engel Sevgisizlik"

Kastamonu Kredi ve Yurtlar İl Müdürlüğü Fatma Aliye Kız Öğrenci Yurdu personel ve öğrencileri engelli çocukları ziyaret etti.  

Kapsam 04.12.2016, 17:11
"En Büyük Engel Sevgisizlik"
3 Aralık Dünya Engelliler günü nedeniyle Engelli Çocukları ziyaret eden Kastamonu Kredi ve Yurtlar İl Müdürlüğü Fatma Aliye Kız Öğrenci Yurdu personel ve öğrencileri  konuya ilişkin basın açıklamasında bulundular.

Özel eğitim uygulama merkezine yapılan ziyarete Kastamonu Kredi ve Yurtlar İl Müdürlüğü Fatma Aliye Yurt Müdiresi Mahi Yıldız, yurt personeli ve öğrencileri katıldı. Ziyaret kapsamında okulda engelli öğrenciler ile bir araya geldiler. Yurt Müdiresi Mahi Yıldız ve beraberindekiler, zihinsel engelli çocuklarla yakından ilgilenerek onlara karanfil hediye ettiler.

Ziyaretten mutluluklarını gizleyemeyen engelli çocuklar  ziyaretçilere kendi yaptıkları pastalardan ikram ettiler. Pasta kesimi sonrasında Hüseyin Üster Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Vural Yılmaz'ı makamında ziyaret eden Yurt Müdüresi Mahi Yıldız ve beraberindekiler, eğitim merkezi ile burada eğitim gören çocuklar hakkında bilgiler aldı.

Engelli çocukların günlük hayat becerilerini kazanabilmesi için okulda verdikleri eğitime hassasiyet gösterdiklerini anlatan Okul Müdürü Yılmaz, öğrencilerine sevgi ve ilgi ile yaklaştıklarını, en büyük engelin ise sevgisizlik olduğunu söyledi.

 
Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442