Alexa

En İyi Bakırköy Boşanma Avukatı

En İyi Bakırköy Boşanma Avukatı

Aile ve Boşanma Hukuku için temel oluşturan konulardan birisi boşanma davalarıdır. Boşanma davaları velayetin alınması, mal paylaşımı ve davanın kısa sürede sonuçlanması gibi sebeplerden dolayı oldukça önemli davalardır. Mutlaka alanında üstün tecrübeye sahip iyi bir boşanma avukatı desteği alınmalıdır. Bu noktada  en iyi boşanma avukatı, davalarında göstermiş olduğu başarıya göre belirleniyor.

Boşanma davası açılmadan önce boşanma avukatı ile iletişime geçmeli, mutlaka danışmanlık alınmalıdır. Gerekirse avukat desteği alınarak olası problemlerin önüne geçilmelidir. Boşanma davalarında tecrübeli avukatlar, davanın seyrini iyi bilir. Bu duruma bağlı olarak olası riskleri hesaplayabilirler. Bu durum davalı ya da davacı açısından olumsuz durumları ortadan kaldırmaktadır.

Anlaşmalı Boşanma Davaları ve Boşanma Avukatı

Boşanma avukatları farklı türde boşanma davalarıyla ilgilenmektedir. Her boşanma davasının kendine göre seyri bulunmaktadır. Davanın uzama ihtimaline karşı en iyi Bakırköy boşanma avukatı ile iletişime geçilebilir. Dava hakkında fikir sahibi olmak adına sorularınızı iletebilirsiniz. Gerektiği taktirde destek alabilirsiniz.

Boşanma davasında en hızlı çözüm sağlayan tür anlaşmalı boşanma davalarıdır. İkinci türü ise çekişmeli boşanma davalarıdır. Anlaşmalı boşanma davalarında taraflar zaten anlaşma sağlamıştır. Boşanmaya karar verilmiş ve mal paylaşımı yapılmıştır. Çocukların velayetinin kimde olacağı ve diğer tarafın hangi günler göreceği de netleşmiştir. Bu kararları alırken çiftler avukattan danışmanlık desteği alabilir. Böylece taraflardan herhangi biri haksızlığa uğramaz.

Çekişmeli Boşanma Davaları ve Boşanma Avukatı

Çekişmeli boşanma davaları oldukça farklıdır. Zorlu bir süreç olduğunu belirtmekte yarar vardır. Bu süreçte çiftlerden biri boşanmak istemiyor olabilir. Bazen de mal paylaşımı ya da çocukların velayeti gibi durumlarda problemler ortaya çıkabilmektedir. Bu davalarda delillerin toplanması, davanın seyrinin doğru şekilde takip edilmesi ve savunmanın yapılması gerekmektedir. Bu durum ise ancak en iyi Bakırköy boşanma avukatı tarafından gerçekleştirilebilir.

Boşanma Davası Açma Süreci

Evliliğini sürdüremeyeceğini anlayan çiftler boşanmaya karar verdiği zaman dava açmak zorundadır. Dava açma süreci ve davanın seyri için danışmanlık ve avukat desteği almak oldukça büyük faydalar sağlar. Çiftlerin ikamet ettiği yerdeki aile mahkemesine başvurarak dava açılma işlemi gerçekleştirilir. Boşanma sebebini net bir şekilde açıklayan bir dilekçe yazılmalı böylece süreç başlatılmalıdır. Boşanma ve aile konularıyla ilgili davaların tamamı için en iyi Bakırköy boşanma avukatlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

YORUM EKLE