Alexa

En İyi İzmit Avukatı Esma Şengüler

En İyi İzmit Avukatı Esma Şengüler

Ülkemizde özellikle gayrimenkul üzerine açılan dava sayısı oldukça fazladır. Bu davaların uzun soluklu olması ve anlaşmalarda sıkıntılar yaşanması gibi durumlardan dolayı çoğu kişi mağduriyet yaşamışlardır. Bu yazımızda sizlere İzmit gibi şehirlerimizde yaşadığınız gayrimenkul davaların çeşitliliğinden ve bunların işleyiş süreçlerinden bahsedeceğiz. Böylelikle nasıl bir yol izleyeceğinize artık rahatlıkla bilmiş olacaksınız.

Yoğun bir süredir İzmit avukat gayrimenkul davaları mal sahibinin haklarıyla birlikte kiracıların da haklarını kapsayan davalarla ilgilenmektedir. Gayrimenkul üzerinde mal sahibi ile kiracı arasındaki yapılan ıslak imzalı sözleşmeyi esas alırken. Kiracının ve mal sahibinin yapılan sözleşmeye uygunluğunu denetler. Bu nedenle kiracı ile mal sahibi arasında yapılacak olan sözleşmede şartların yazılı olarak belirtilmesi büyük bir önem taşır.

Gayrimenkul İçin Açılan Davalar

Gayrimenkul arsa payı, arsa payı inşaat, kat çıkma sözleşmesi ve kamulaştırma gibi oldukça geniş yelpazeli bir alandır. İzmit şehrinde özellikle kamulaştırma ve arsa payı karşılığında inşaat gibi konular gündemdedir. İlk olarak sizlere öncelikle kamulaştırma davalarından bahsedeceğiz. Kamulaştırma davalarında mülkü kamulaştırma açan kurumun mal sahibine arsa bedelini taksit seçenekleriyle veya direk ödeme yapma şeklinde gerçekleştirebilir.

Gayrimenkul Dava Açma ve Cevap Süresi

Gayrimenkul davalarında İzmit iş avukatı açılan davanın ardından mahkeme tarafından en az 30 gün içerisinde dava görüşmesi hakkında bilgilendirmeler yapılmaktadır. Gayrimenkul konusunda açılan davalarda genellikle mahkeme tarafından koşullu ya da koşulsuz olmak üzere anlaşma yoluna gidilerek çözüme kavuşması beklenir. Bu da bir sonuca varmadığı takdirde hakim kararıyla sonuca bağlanmaktadır. Özellikle gayrimenkul avukatı İzmit asliye hukuk üzerinden açılan davalarda bu duruma sıkça rastlanır.

Gayrimenkul Davalarında Tapu İşlemleri

Gayrimenkul davalarının bir kısmını da tapu iptali, tapu tescili gibi işlemler gerçekleştirilmektedir. Tapu iptal davaları içerisinde hile ile tapu iptali gibi davalarda görülür. Tapu konularında dava açmak için İzmit gibi şehirlerde bölge asliye hukuk mahkemelerine yazacağınız bir dilekçe ile dava sürecini başlatabilirsiniz: Gayrimenkul üzerine açılan davaların takiplerinin ve sürelerin dikkat edilmesi büyük bir önem taşımaktadır. Aksi takdirde davanın düşme olasılığı bulunmaktadır. Eğer arsa, tapu, kamulaştırma gibi konularında bilgi edinmek istiyorsanız. Konuyla ilgili bir avukata danışınız.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE

banner331