Alexa

Erdem Şenocak MHP Milletvekili A.Adayı

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Milletvekili Aday Adaylarından Erdem Şenocak kendisini anlatıyor.

Erdem Şenocak MHP Milletvekili A.Adayı
Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Milletvekili Aday Adaylarından Erdem Şenocak kendisini anlatıyor.

MHP'den Samsun Milletvekili olarak Adaylığını açıklayan Erdem Şenocak kendisini şöyle anlattı:

11 Haziran 1959 tarihinde doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Sinop İlinin Gerze İlçesi’nde tamamladıktan sonra her devlet memuru çocuğu gibi vatanın bir başka yerine taşınma duygusu ile tanıştım. Emekli müftü babam Ali Faik Şenocak’ın 1976 yılında Bafra Merkez Vaizliği görevine atanması sonucu ailem Bafra’ya taşınırken ben bu ülkenin geleceğine ışık tutacak, ülküsü yükselmek ve ileri gitmek olan nesiller yetiştirmek amacı ile hayalini kurduğum öğretmenlik mesleği eğitimi almak üzere 1972 yılında Diyarbakır Öğretmen Lisesi’ne başladım. 1976 yılında ise sonradan mezun olacağım Gazi Üniversitesi Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümü’ne kaydımı yaptırmak amacıyla Ankara’ya gittim.

Ankara’daki öğrencilik yıllarımda 1976-1980 yılları arasında merhum Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nde görev yapıp merhum Galip Erdem ile birlikte Hukuk Bürosu’nda zor durumda olan ülküdaşlarıma Allah’ın izin verdiği ölçülerde yardımcı olmaya gayret ettim.

1980 yılında ablamın düğünü için Samsun’a gitmek üzere hazırlıklarımı tutuklandım. Ülküdaşlarımın da benimle aynı kaderi paylaşmasını isteyen bugün sıradan bir er olan o zamanın generali Kenan Evren’in görevlendirmiş olduğu askerler tarafından ülküdaşlarıma ihanet etmeyeceğime kanaat getirilinceye kadar 1 ay işkence gördüm. MHP davasında Başbuğ Alparslan Türkeş ile birlikte yargılandım, Başbuğ salona girdiğinde İstiklal Marşı okuduğumuz için ihtilal mahkemesi tarafından tenkit edilip cezaevinde işkenceye maruz bırakıldık. 5 yıl 8 ay işlemediğim halde suçlandığım suçlardan dolayı tutuklu yargılandıktan sonra suçsuz bulunarak beraat ettim. O yıllara dair tek üzüntüm, haksız yere yattığım bu hapis yüzünden çok istediğim öğretmenlik mesleğinden mahrum bırakılmam dır.

1992 yılında Başbuğ Alparslan Türkeş’in arzusuyla Merkez Yürütme Kurulu üyesi olarak partime hizmet ettim. Başbuğumuzun vefatının ardından 1997 yılında saygıdeğer liderimiz Dr. Devlet Bahçeli liderliğinde partimin genel merkezinde Genel Muhasip Yardımcılığı’nda, Divan Kurulu’nda, Merkez Yürütme Kurulu’nda ve Merkez Disiplin Kurulu’nda partime hizmet ettim. Merkez Disiplin Kurulu’nda 18 yıldır aralıksız sürdürmekte olduğum görevime de 21.03.2015 tarihinde yapılan kurultay ile tekrardan seçildim.

Hayata bakış açım, Farabi’nin “Toplum sevgi ile kaynaşır, adalet ile yaşar, dürüst çalışmak ile ayakta kalır” sözü etrafında şekillenmiş olup siyasete bakışım ise “Kendini milletine hizmet etmeye adayan siyasetçiye Devlet Adamı denir” şiarı ile bütünleşmiştir.

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2016, 20:57
YORUM EKLE

banner325