Alexa

Erhan Usta'dan Kapsamhaber.com'a Ziyaret

Samsun Milletvekili Erhan Usta Kapsamhaber.com haber sitesini ziyaret etti. Kapsamhaber sahibi ve genel yayın yönetmeni Ramazan Çağlar ile görüşen Usta, Yerel gazeteler ve internet haber sitelerinin zor durumda olduğunu belirtti.

Erhan Usta'dan Kapsamhaber.com'a Ziyaret

Bağımsız Samsun Milletvekili Erhan Usta kapsamhaber.com’u ziyaret etti. Ziyarette kapsamhaber sahibi ve genel yayın yönetmeni Ramzan Çağlar ile Türkiye ve Samsun gündemi hakkında sohbet etti. 

BASIN CAMİASI ZOR DURUMDA

Kapsamhaber.com’u ziyarette bulunan Samsun Milletvekili Erhan Usta, gazetecilerin zor şartlar altında mesleklerini icra ettiklerini, özellikle yerel gazetelerin zor durumda bulunduklarını ifade ederek, " Özellikle yerel Basınımız çökmüş durumdadır. Yerel Gazeteler ve internet haber siteleri çok büyük maddi imkansızlıklar içinde görevlerini devam ettiriyor. Bir de bunun üzerine ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılar eklendiğinde bu sıkıntılar iki-üçe katlanıyor. İnternet Haber siteleri tüm Türkiye'de çok yaygın olarak kullanıldığı halde bununla ilgili bir çalışma yapılmadığı görülüyor. Daha önce İnternet haber sitelerinin 5187 sayılı Basın Kanunu'nun kapsamına dahil edileceği yönündeki çalışmalar uzun süredir bekleniyor. Tasarı ile internet haber sitelerinin Basın Kanunu'nun kapsamına alınmasına paralel olarak süreli yayın tanımına internet haber siteleri de eklenecekti. Konuyla ilgili bir araştırma yapacağım. Biz üzerimize düşeni yaparız." dedi.

USTA'DAN PROVOKATÖR CEVABI

Samsun Milletvekili Erhan Usta,  Çarşamba'da Biyokütle Enerji Santraline karşı dün düzenlenen mitingde konuşması sırasında provokatör olarak ifade ettiği bir kişinin Samsun Büyükşehir Belediyesini "Sayende kazandılar" diye bağırdığı söyledi. Usta, "bize yöneltilen provokatif söylemler yalnızca beni değil, binlerce Erhan Usta gönüllüsünü de derinden yaralıyor. Millet ittifakı İyi Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hayati Tekin’den önce aday olduğum. Asıl burada Millet İttifakına sormak gerekir. Hiçbir iddiaları ve şansları yokken neden aday çıkardılar?" dedi.

ÇARŞAMBA TÜRKİYE'NİN EN VERİMLİ ARAZİLERİNDEN BİRİSİ...

Çarşamba’da kurulması planlanan biyokütle santralini değerlendiren Usta bunun geleceğe ihanet olduğunu ifade ederek, "Ülkemizin enerji açığı vardır ancak enerji açığını kapatmak için doğru yere doğru yatırımlar doğru düzenlemeler ile yapılmalıdır. İthal edilerek getirilecek çöplerin Çarşamba ovasında yakılması kabul edilemez” şeklinde konuştu.

Erhan Usta, Çarşamba’da yapılması planlanan biyokütle santralini Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a, İlgili santralin, Türkiye’nin en verimli ovalarından Çarşamba Ovası'nda tarım arazilerinin içinde, su kaynaklarına ve yerleşim yerine yakın, insan sağlığını tehdit edecek konumda olması ile ilgili bakanları hiç rahatsız edip etmediğini sorduğunu da anlattı.

ESAB OLAN MEMLEKETİMİZE HİZMETTİR

Kapsamhaber olarak, Ali Babacan ile hareket edip etmediğini, Yeni Parti kurulduğu taktirde partide görev alıp almayacağını sorduk. Bağımsız Samsun Milletvekili Erhan Usta, daha henüz ortada bir şey olmadığını Yeni partinin kurulması halinde Türkiye'ye hizmet noktasında olumlu bir yapı gördüklerinde ve gelebilecek teklifleride değerlendirebileceklerini söyleyerek, "Esas olan memlekete hizmettir. Bizim memleketimize hizmetten başka bir düşüncemiz olamaz. Türkiye'nin kötü gidişatına dur diyebilecek, milletimize hizmet edebileceğine inandığımız saflarda yerimizi almaktan çekinmeyiz. Ancak şu an bunları konuşmak çok erken.zamanı geldiğinde bu konuları paylaşacağız." dedi.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE