Alexa

FANİ KASIRGASI NEDİR?

Hindistan'da asırlardır meydana gelen en büyük kasırga olan "Fani" kasırgası hindistan'ı vurmasının ardından "FANİ KASIRGASİ" nedir diye araştırılmaya başlandı.

FANİ KASIRGASI NEDİR?

FANİ KASIRGASI NEDİR? Hindistan'da asırlardır meydana gelen en büyük kasırga olan "Fani" karası nedir?. Hindistan'da Kasırganın ulaştığı bölgelerde rüzgarın şiddeti saate 120 mile kadar çıktı.

NDTV'nin haberine göre, kasırga Odisha sahilindeki Puri kentini vurduğunda iki kişi hayatını kaybetti. Bölgede sağanak yağmur yağışı da var.

Kasırganın isabet etmesi beklenen Gajapati, Ganjam, Khurda, Naygarh, Cuttack, Jagatsinghpur, Kendrapara, Jajpur, Bhadrak ve Balasore Mayurbhanj, Dhenkanal ve Keonjhar'dan da insanlar tahliye ediliyor.

Hükümet yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre, önlem olarak bölgeden 1 milyondan fazla kişinin tahliye edildiği bildirildi.

FANİ KASIRGASI NEDİR?

Hindistan'ın siklon mevsimi genellikle nisan - aralık ayları arasında sürüyor. Şiddetli fırtınalar nedeniyle on binlerce kişi yaşadıkları yerlerden tahliye ediliyor. Bu fırtınalar ülkede sık sık can kayıpları ve hem Hindistan hem de Bangladeş'te maddi hasara neden oluyor.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE

banner325