Alexa

Fuar Standı

Fuar Standı

Birçok firma temsilcilerinin bir araya geldiği fuarlarda, ürünler en güzel halleri ile stantlar üzerinde sergilenir. Fuar standı firma yetkilileri tarafından eksiksiz ve ilgi çekici olarak tasarlanır. Bir ürün ya da tanıtılmak istenen şey hakkında bilgi sahibi olunabilecek en iyi yerlerdendir. Sergilenen ve anlatılmak istenen ürün detayları, okulların tanıtımı, yemek sergileri ve pek çok sosyal alanda kullanılabilirler.

Nasıl Tasarlanmalı?

Geçici bir süre için kullanılan stantlar, kiralık olarak da elde edilebilir. Taşınmasının kolay olmasından dolayı alüminyum maddeden yapılan stantlar daha çok tercih ediliyor. Müşteri çekmek veya ürünlerini çekici göstermek isteyenler stantlarının tasarımını iyi yapmalıdır. Stant üzerine LED ışıklı lambalar gibi süsleme malzemeleri ile masa etkinliği arttırabiliyor.

Stant Hazırlanması Nasıl Olmalı?

Kullanılacak ürünler sade ve anlaşılır bir şekilde düzenlenmeli, öncelikli ürün belirlenmeli ve ön planda kullanılmalı, karşıdaki kişiye merak uyandıran türde ürünler kullanılmalı ve en iyi şekilde temsil etmelidir. Bütün bu hazırlıkları yaparken, dikkat edilecek başka şeyler de vardır. Stant ürünün hangi maddeden yapıldığı, standın büyüklüğü ve tasarımı ile iletişim bilgileri önem taşıyor.

Tanıtılacak ürün hakkında hazırlanan kitapçıkları da stantta sergileyerek daha yararlı ve pratik bilgiler paylaşılabilmekte. Fuar standı üzerinde kalem, ajanda, tanıtım kartı bulunması gerekiyor. Ayrıca misafirlere sunmak için kahve makinası, bardaklar ve değişik ikramlıkların da olması belirli kriterler arasındadır.

Fuar standı modelleri için tıklayın

YORUM EKLE