Alexa

Futbolun sol ayağı belgesel oldu (Remzi Kazmaz Kimdir)

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) eski yöneticilerinden Avukat Remzi Kazmaz, Futsol kitabının yoğun ilgi görmesi üzerine kitabın belgeselini çekti. Peki Remzi kazmaz kimdir?

Futbolun sol ayağı belgesel oldu (Remzi Kazmaz Kimdir)

TFF eski yöneticilerinden Avukat Remzi Kazmaz, futbolun son ayağını ve futbolda dönen oyunları kaleme aldığı Futsol kitabının yoğun ilgi görmesi üzerine kitabın belgeselini çekti.

Futsol kitabı için düzenlenecek imza günleriyle birlikte izleyiciyle buluşacak olan Sıradışı belgesel filmde, bugüne kadar anlatılmayan, tarihin tozlu sayfalarında kalmış kaybolmuş veya gösterilmeye cesaret edilmemiş bilgi ve belgeler yer alacak.

Yazar, yönetmen, spor ve hukuk adamı Kazmaz, daha önce de Bodrum için Antic Halikarnasos, Didim için Mousellium ve Rize Fırtına Vadisi'nde kurulmak istenen HES'e karşı verdiği mücadele için "Vatandaş Mustafa" belgeselini çekmişti.

Remzi Kazmaz kimdir? Remzi Kazmaz kaç yılında hangi ilde doğdu, hangi okullarda okudu? Remzi Kazmaz 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi, Cumhuriyet Halk Partisi Rize Bölgesi, 1'nci sıradan millet vekili adayı oldu.

Remzi Kazmaz kimdir?

"Ben Çayın Çocuğuyum. Babam çay işçisi annem çay üreticisi ve ben çay paraları ile okudum avukat oldum. Çay paraları sayesinde kazandım. Şimdi kazandığımı toplumla paylaşıyorum. Rize’ye ve Çaya bir vefa borcum var. Bu borcumu da Rize ve Rizeliye ödemek zorundayım." ifadelerini kullanan Remzi Kazmaz, 20 yıldır Çaykur Rizespor’da Asbaşkan, yönetici avukat olarak görev yaptığını, Her koşulda Rizespor’un hizmetinde olduğunu, Bu dönem zarfında birçok fedakarlıklarda bulunduğunu belirtti..

Çayın kitabını yazdığını belirten Kazmaz, "Çay üzerinde oynanan kirli oyunları anlattım. Çayın ve Çaykur’un özelleştirileceğini yıllar önce kaleme aldım. Çayın filmini yaptım. “Çaylar Şirketten” isminde bir belgesel film yaparak çaydaki dönen dolapları anlattım. Çaya sahip çıkmamız gerektiğini anlattım. Rizespor’un tarihini anlatan “Buhti’nin Düzünden Günümüze Kadar Çaykur Rizespor Tarihi” ve bu tarih sayfalarında görev alan Rizeli büyüklerimizi anlattım." şeklinde kendini anlattı.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE