Gönül Adamı Burhan Şahin'in Aramızdan Ayrılışının 3. Yılındayız

Ülkücü Hareketin yarım asrın üzerindeki mücadelesinde önemli bir isim olan Burhan Şahin, Ölümünün üçüncü yılında anılıyor.

Kapsam 02.03.2021, 14:06 02.03.2021, 15:25
Gönül Adamı Burhan Şahin'in Aramızdan Ayrılışının 3. Yılındayız

Burhan Şahin (Burhan Hoca) Samsunlu ülkücüler için önemli bir isim... Ülkücü camiaya hizmetleri dolayısıyla da önemli bir isim olan Burhan Şahin, Ölümünün üçüncü yılanda anılıyor.  

Bundan 3 yıl önce 69 yaşında geçirdiği bir rahatsızlık sonucu vefat eden Burhan Şahin, 12 Eylül 1980 öncesinde de verilen ülkücü mücadelenin önemli isimlerinden birisidir. 12 Eylül öncesi Samsun Ülkü-Bir Başkanı, özellikle Samsun ve Çarşamba’da Ülkücülerin abisi, yüz akı ve Ülkücü Hareket önemli katkılar sağlayan Kastamonu Üniversitesi Eğitim Fakültesinde görevli Yrd. Doç. Dr. Burhan Şahin 3 yıl önce aramızdan ayrılmıştı. 

12 Eylül 1980 ihtilal öncesi Ülkücü Hareketin mücadelesi içerisinde yer alan bizlerin yakından tanıdığı üzerimizde büyük emekleri olan Burhan Şahin Hocamızın Ülkücü Hareket Davasına ve bizlere kattıklarını asla unutmayacağız.

Kapsamhaber ailesi olarak Merhum Burhan Hoca'ya bir kez daha Allah rahmet eylesin diyor, dualarımızın onunla olur inşallah diyoruz. Mekanı cennet olsun inşaallah.

Hocamızın, üzerimizde emeği büyüktür

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun eski İl Başkanı Şaban Kılıç, Burhan Şahin'in ölümünün 3. Yılı vesilesiyle yaptığı açıklamada, Samsunlu ülkücülere, Ülkücü Harekete birkez daha başı sağlığı mesajını verirken, "Burhan Şahin, İhtilal öncesinde, Samsun'da verilen mücadelenin en önemli isimlerinden, hepimizin ağabeyi-büyüğüdür. Hocamızın, üzerimizde emeği büyüktür. " dedi.

Kılıç, Sosyal medya adresinden daha önce yaptığı paylaşımda Burhan Şahin ile ilgili şunları söylemişti; 

ÜLKÜCÜ HOCALAR PAŞA ÜNVANI TAKMIŞTI

Burhan Ağabey, Samsun-Çarşamba doğumlu olan Burhan ağabey,1973 yılında Samsun-Kız Öğretmen Okulu'nda Hocalık yaptı.Hocanın branşı tarih İdi. Bilahare, Samsun - Eğitim Enstitüsünde mesleğine devam etti. 1980 İhtilal sonrası Kastamonu İlinde Eğitim Fakültesinde uzun yıllar Hocalık yaptı. Kastomonu-Eğitim Fakültesi mezunu Ülkücü Hocalar 'PAŞA' diye Ünvan takarlar Burhan Ağabeye. Samsun'da verilen Muhteşem ve Mübarek Ülkücü Mücadelede Burhan Hocanın ayrı bir yeri vardır..Ömrünü,İnandığı davaya adamış, bir Gönül insanı idi. Burhan Ağabey Derecik Mezarlığında Oğlu Zengi Alperen'in yanına defnedilmiştir. Burhan Ağabeyin İki kızı-bir oğlu var. Oğlu Öğretmen..Kızının büyüğü memur..Küçük kızı Alanya Üniversitesinde Öğrencidir."

R.Çağlar

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (1)
aysel balcı 8 ay önce
Burhan Şahin adam gibi adamdı. Hocaların hocası Burhan şahin'e Allah Rahmet eylesin diyorum. Üzerimizde büyük katkıları olan ve ülkücü olmamıza da vesile olan Burhan Hocamız iyi bir insandı. Allah Rahmet eylesin