Gözlük Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Güneş gözlükleri ve dereceli gözlükler kullanırken camlarının çizilmemesi ve gözlük dengesinin veya ayarlarının bozulmaması için nasıl kullanmamız gerekir?

Kapsam 10.07.2021, 11:29 10.07.2021, 12:29
Gözlük Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Gözlük kullanımı bir hayli artarken gözlüğü nasıl kullanmak gerektiği de önemli hale geldi. Gözlük, çerçeve ve cam kalitesine göre fiyatları değişirken markasına görede fiyatlarda değişiklik gösteriyor. Ancak ister ucuz ister pahalı gözlükleriniz olsun gözlük kullanırken dikkat etmeniz gerekiyor. Gözlüğünüzün ayarının bozulmaması, camlarının çizilip bozulmaması ve göz sağlığınızın en iyi şekilde korunması için CK Optik tarafından dikkat çekilen şu hususları göz önünde bulundurun:

  • Gözlük, ayarlarının ve dengesinin bozulmaması için, mutlaka çift el kullanılarak takılıp çıkartılmalıdır.

  •  Gözlük pantolonun veya gömleğin cebinde taşınacaksa mutlaka kılıfının içerisinde olmalıdır.
  •  Gözlük kullanılmadığı zamanlarda, camlarının çizilmemesi için, sert yüzeylere temas edecek şekilde yani ters olarak bırakılmamalıdır. Kullanılmadığı zamanlarda kutusunda muhafaza edilmelidir.
  •  Gözlükler çanta (el çantası veya bavul) içerisinde taşınırken mutlaka kılıfı içerisinde muhafaza edilmelidir.
  •  Optik ve güneş gözlükleri ile kesinlikle denize ve havuza girilmemelidir. Girildiği takdirde camların kaplama özellikleri tuzdan ve klordan zarar görerek işlevini yapamaz hale gelir. Çerçeveler ise hammaddesine göre tuzdan dolayı çeşitli zararlar görebilmektedir.
  •  Çerçeve ve cam temizliği özel üretilmiş temizleme sıvıları ile ya da akan suyun altında durulayarak yapılmalıdır. Gözlük camları mutlak microfiber temizleme bezleri ile temizlenmelidir, peçete, kıyafet, vb. nesneler ile temizlenmesi durumunda camlar çizilir ve görme kalitesi düşer.
  •  Gözlük camları orta köprüden iki parmakla tutularak ve fazla bastırılmadan temizlenmelidir.
Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)