Güldane Kaya: Erdemli Kişilerden Kötülük Gelmez!

Güldane Kaya; "Bir insanın sahip olması gereken en önemli özellik; İnsan sevgisidir. Çünkü vicdanı olan yüreği merhamet dolu, erdemli kişilerden hiç kimseye kötülük gelmez." dedi.

Kapsam 02.11.2021, 22:36
Güldane Kaya: Erdemli Kişilerden Kötülük Gelmez!

Sevgi anlayışı tamamen hoşgörüye ve saygıya dayandığını dile getiren Güldane Kaya, "Bir kişinin içinde eğer sevgi varsa O kişi bütün canlıları koşulsuz şartsız  sevebilir, eğer içerisinde bir duygu yoksa O kişiden birini sevmesini, hoşgörü göstermesini bekleyemeyiz. İnsanlara sevgiyle yaklaşan bir kişi başka bir canlıya zarar veremez." dedi.

İnsanları sevmek, kişiler arasında ayrım yapmamak, hoşgörülü olmak hem toplumlar arası hem de bireyler arası sevgi ve hoşgörünün ilerlemesi demek olduğunu ifade eden Güldane Kay, "Kendini tamamen Hayır işlerine adamış, Dünya'daki her insana insanca değer veren, gecesini gündüzüne katarak, ihtiyaç sahipleri için çalışıp didinen UTEF Genel Başkanımız Sayın M. Mete KAÇAR. Başkanımızın; En sevdiğimiz sözü düşmanın da olsa yardım et. Çünkü O zaman dostunla daha yakın dost, düşmanınla da dost olursun. Kendisi bu sözleriyle de zeki olduğunu ortaya koyuyor." dedi.

Güldane Kaya Kapsamhaber sitesindeki makalesini şöyle sürdürüyor:

Kendisine ihtiyaç hisseden herkesin elinden sevgiyle, neşeyle tutan, gerektiğinde her türlü maddi manevi yardımı yapan, hastaların tedavileri için herkes sıcak yatağında yatarken O sabahlara kadar kimsesi olmayan hastaların başında bekleyen, evimizde ki eşyaları ihtiyaç sahiplerine dağıtan, cebinde yüz lira varsa param yok dediklerinde çıkarıp hepsini veren, herkese iş bularak ailelerin geçimlerini sağlamalarını kolaylaştıran, kadın erkek ayırımı gözetmeksizin  herkese kol kanat geren, her bir konuya muhteşem espri gücü ve  zekâsıyla Nasreddin Hoca’nın torunu olduğunu belirterek espri yoluyla yaklaşması insanları incitmeden gönüllere girmesi, en büyük amacı, Kimsesizlerin Kimsesi olmak için var gücüyle çalışıyor olması, (tabii bu projelerde bende varım. DEVAMI

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)