Alexa

Güldane Kaya; Mustafa Kemal'in askerleriyiz

Kapsam Haber Yazarı Güldane Kaya, "21. yüzyıl için de tek aday olan Atamızı bir kez daha özlemle anıyoruz. "Yıl 2019, aradan tam 81 yıl geçti. Özlemi her geçen gün biraz daha katlanarak artmakta. Sen rahat uyu Atam! Emanetini çiğnetmedik, çiğnetmeyeceğiz. Her birimiz Mustafa Kemal'in askerleriyiz" dedi.

Güldane Kaya; Mustafa Kemal'in askerleriyiz

Atatürk'ün Uluslar arası anlayış, işbirliği ve barış yolunda çaba göstermiş üstün bir kişi olduğunu belirten Güldane Kaya, Atatürk'ün, insan haklarına saygılı; dünya barışının öncüsü; bütün yaşamı boyunca insanlar arasında; renk, din, ırk ayrımı gözetmeyen; eşsiz bir devlet adamı; öngörüsü yüksek; bağımsızlık, çağdaş, demokrasi ve özgürlük sevdalısı bir lider; Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu olduğunu belirten köşe yazısında, Atatürk'ün hep fikirleriyle yaşadığını söyledi.

20. yüzyıla damgasını vuran en büyük devlet adamı olduğunu ifade eden Kaya, "Dünyada böyle bir lidere acaba kaç ülke sahiptir, ya da sahip olabildi? Allah böyle bir lideri, bir tek Türk milletine ve bu ülkeye nasip etmiştir. Şöyle ki; Çağdaşlığı hedef gösterdiği, İsviçre medeni kanunlarını aldığı ve Laikliği getirdiği için Avrupacı Atatürk, Sovyetlerle o dönem dostluğu ve aldığı yardım sebebiyle solcu Atatürk, Türk hassasiyetinden dolayı kimi çevrelerce de Faşist Atatürk diye nitelendirdiler. Atatürk elbette ne solcu, ne sağcı, ne Faşist, ne de Avrupacı idi. Atatürk, zamanın tüm gerekliliklerini yerine getiren, bu zaman da bile çoğu insanın her yönü ile algılamada zorluk çektiği bir Türk aşığı idi. O'nun tüm eylem ve söylemlerinde sadece Türklük vardır." dedi.

Ülkeyi yönetenlerin darbe girişimi, terör saldırıları, dış tehditler ve ekonomik kriz gibi sorunlar karşısında bocalamış durumda olduklarını, "Bunlar Kurtuluş Savaşı'nda ve sonrasında ülke yönetiminde olsalardı acaba ne yaparlardı?"  Yazının tamamını oku: ATA'mızı Saygıyla Anıyoruz!

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2019, 15:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Deniz ERASLAN
Deniz ERASLAN - 3 ay Önce

Tebrikler başkanım