Hakan Yıldırım Sanko Enerji CEO’su olarak atandı

Sanko Enerji Genel Müdür Yardımcısı Hakan Yıldırım Sanko Enerji CEO’su olarak atandı. Peki Hakan Yıldırım kimdir, nerelidir?

Kapsam 01.03.2021, 10:31 01.03.2021, 11:12
Hakan Yıldırım Sanko Enerji CEO’su olarak atandı

Hakan Yıldırım, 01 Mart 2021 tarihinden geçerli olmak üzere Sanko Enerji CEO’su olarak atandı.

Sanko Enerji Genel Müdür Yardımcısı Hakan Yıldırım, Sanko Enerji CEO’su oldu. Sanko Enerji CEO’su olarak atanan Hakan Yıldırım kimdir? Yıldırım daha önce hangi işlerde bulundu?

Hakan Yıldırım Kimdir?

Sanko Enerji Genel Müdür Yardımcısı Hakan Yıldırım, Çalışma hayatına ASELSAN’da başlayan Yıldırım, ardından, Gama Güç Sistemlerinde, doğalgaz boru hatları, kombine gaz çevrim santralleri ve kömür santralleri projelerinde saha mühendisliği yapmıştır. 

Siemens Türkiye’de proje yöneticisi olarak çalışmaya başlayan Yıldırım, daha sonra Siemens Gamesa Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su olarak görev yapmıştır.   

Hakan Yıldırım, Siemens’teki kariyerinin adından Kalyon Enerji Yatırım A.Ş. CEO’luğunu üstlenmiştir.  

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezun olan ve yüksek lisansını işletme alanında Boğaziçi Üniversitesinde tamamlayan Yıldırım, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bu atamayla birlikte görevi Hakan Yıldırım’a devreden Ziya Erdem, bu tarihten itibaren görevine Sanko Enerji Yönetim Kurulu üyesi olarak devam edecektir.  

Sanko Enerji Nedir?

Sanko Enerji; altı hidroelektrik, altı rüzgâr enerjisi ve üç jeotermal enerji santraline yaptığı 1,7 milyar dolar yatırımla, toplam kurulu gücü 927 MW’lık kapasitesiyle yenilenebilir kaynaklardan toplam 3,4 milyar kWh enerji üretiyor. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)