Halil İbrahim'in Yürüme Hayali Gerçek Oldu!

Antalya'da Halil İbrahim İkidağ'ın, bir hayırseverin yardımıyla alınan özel aparatlı yürüteç sayesinde ilk adımlarını sevinçle  atması herkesi duygulandırdı.

Kapsam 27.04.2021, 23:38 27.04.2021, 23:54
Halil İbrahim'in Yürüme Hayali Gerçek Oldu!

Antalya Muratpaşa ilçesinde  yaşayan Yıldız  ve  Mehmet  İkidağ çifti doğuştan kas hastalığı nedeniyle yürüyemeyen çocukları Halil İbrahim için Leman Gebizli Tüm Engellilere Umutışığı Derneği Kurucu Başkanı Güldane Kaya'dan yardım istedi.

Doğuştan kas hastalığı nedeniyle yürüyemeyen 5 yaşındaki Halil İbrahim İkidağ'ın, bir hayırseverin yardımıyla alınan özel aparatlı yürüteç sayesinde ilk adımlarını sevinçle  atması herkesi  duygulandırdı.

Ailenin bu çağrısına Uluslararası Tüm Engelliler Yaşlılar Kimsesizler Federasyonu ile Leman Gebizli Tüm Engelli Yaşlı ve Kimsesizlere Umut Işığı Derneği kayıtsız kalmadı.Leman Gebizli Umutışığı Derneği yönetimi hemen harekete geçti ve dernek başkan yardımcısı Emekli Öğretmen Gülesi Zor aynı Apartmanda yaşayan Komşusu Mehmet Doğan sözel'e durumu anlattı.Mehmet Doğan Sözel özel yürüteci hemen aldı.Özel ölçü üzerine İstanbul'dan gelen yürüme  aparatı  Federasyon ve Dernek başkanlarıyla birlikte Halil İbrahim'e  armağan edildi.

Leman Gebizli Tüm Engellilere Umutışığı Derneği Başkanı Güldane Kaya şunları söyledi: Daha önce hayırseverimiz yardımıyla serebral palsi hastalığı nedeniyle yürüyemeyen 7 yaşındaki Halil Efe Anılır'a temin etmiş olduğumuz, yürüteçi basından gören anne Yıldız İkidağ benden yardım istedi.Hemen Yönetim ile görüştüm başkan yardımcım Gülesi Zor devreye girdi ve Komşunun yürüteci alacağını söyledi. Bu yürüteç de diğeri gibi özel ölçü alınarak yapılan bir yürüme aparatı.İstanbul'a siparişi verdik.Bir hafta sonrada 23 Nisan hediyesi olarak Halil İbrahim'e teslim ettik.Halil İbrahim çok akıllı yürüteci görünce çok sevindi, heyecanla ilk adımlarını atarken sevinç çığlıkları attı.Çok mutluyum. Rabbim sağlıklı adımlar attığı günleride görmek nasip etsin.Tabi biz sadece aparatı verip çocuğumuzu yanlız bırakmıyoruz. Çocuğumuzun doktor raporunu  alarak bir an önce fizik tedaviye başlayarak sağlıklı adımlar atması için çalışıyoruz.Dokturunun söylediğine göre rutin bir fizik tedavi alırsa iyileşme oranı yüzde 90"İnşallah ilerleyen günlerde kendi başına yürüdüğünü görmek hepimize nasip olur.dedi"

Uluslararası Tüm Engelliler Yaşlılar Kimsesizler Federasyonu (UTEF)Genel Başkanı M.Mete Kaçar'da şunları söyledi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bizim için çok daha anlamlı oldu. Özel çocuğumuz Halil İbrahim'in yürütecini hayırseverimizin sayesinde temin ederek UTEF Federasyonu ve Leman Gebizli Umutışığı Derneği olarak teslim ederek Halil İbrahim'in eli ayağı olduk. Başta vesile olan Dernek Başkanı Güldane Kaya, Başkan Yardımcısı Gülesi Zor başkanlara, hayırseverimiz Mustafa Doğan Sözel'e teşekkür ederim. Herşey insanlar, doğa,canlılar  ve harika yarınlar için! dedi."

Haber: Kutay Kaçar

Yorumlar (0)