Haluk Levent, Mahkum Yakınlarının Sesine Kulak Verdi

Cezaevleri kan ağlıyor. Haksızlıklar ve hukuksuzluklar almış başını gidiyor. Cezaevleri başlı başına ikinci bir ceza çekme aracı olmuş durumda. Adli mahkûm aileleri olarak sesimizi duyurmaya çalışıyoruz.

Kapsam 20.12.2017, 20:32 21.12.2017, 00:07
Haluk Levent, Mahkum Yakınlarının Sesine Kulak Verdi

Cezaevleri kan ağlıyor. Haksızlıklar ve hukuksuzluklar almış başını gidiyor. Cezaevleri başlı başına ikinci bir ceza çekme aracı olmuş durumda. Adli mahkûm aileleri olarak sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Toplumun her kesiminden destek talebinde bulunuyoruz.

Yetkililere şu anda olduğu gibi cılız bir sesle erişmemiz mümkün değil. Sosyal paylaşım platformlarında yazıp çizdiklerimiz yetersiz kalıyor. Toplumumuzun yakından tanıdığı ve sevdiği siyasetçi, sanatçı ve bürokratlarına sürekli yazarak onların yardımlarını istiyoruz. Çok olumlu dönüşler oluyor. İnşaallah yakın zamanda bunu hep beraber hissedeceğiz.

Toplumun Her Kesiminden Destek istemeye devam edeceğiz.

Önce şunu çok iyi anlamamız gerekiyor. Biz hiç kimseden bir lütuf beklemiyoruz. Dilenci de değiliz. Mahkûm yakınları ve aileleri olarak haksızlıkların, hukuksuzlukların ve yanlış kararların giderilmesini arzu ediyoruz. Diğer taraftan insanlar her zaman hata yapabilmektedir. Bu hatalara ve gaflara hepimizin düşme ihtimali bulunmaktadır. Sadece türk tarihi değil, dünya tarihinde de yaptıkları hatalardan ve gaflardan dolayı cezaevlerine düşen nice siyasetçiler, sanatçılar ve bürokratlar var. Ancak, cezaevlerinde yatmakta olan insanlara ve onların ailelerine rahatsızlık ve en büyük zulmü veren haksız ve mesnetsiz şekilde suçlanarak mahpuslarda bulunmaktır.

Pop müziğin ünlü ismi Serdar Ortaç 1999 yılında 54 gün Mamak Askeri Cezaevi'nde kalmıştır. Gökhan Özen darp suçundan 2 ay, İmren, Kocaeli F Tipi’nde cezasını çekti. Doğuş, 1993'te 2 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Bayrampaşa’da 4 ay kaldı. İbrahim Tatlıses'e hakaret eden Burhan Çaçan, Sağmalcılar Cezaevi'nde kaldı. Haluk Levent, 1997'de Metris’te 9 ay hapis yattı. 1987’de Tatlıses polise hakaretten Buca Cezaevi’nde yattı.Tuğba Özay, cezaevine girdi. Paşakapı Cezaevi'nde 6 ay yattı.  Özay "Hatalarımdan ders aldım" dedi.

Ünlü sanatçı Bülent Ersoy, İzmir Buca Cezaevi'nde 11 ay 20 gün hapis yattı. Ersoy, Söke Cezaevi'nde de kadınlar koğuşuna konulmuş ve orada da 2 ay yatmıştı.

Siyasetçi ve brokratları saymıyorum bile… Burada sayamayacağımız göz önünde bulunan o kadar çok insan var ki, şu anda bunların birçoğu hala göz önünde ve itibarlı şahsiyetlerdir. Bu şahsiyetler cezaevlerini ve yatanların dertlerini, sıkıntılarını iyi bilmektedirler.

Hepimizin beğendiği ve severek dinlediği büyük sanatçılardan Haluk Levent ile sosyal medyada twitter adresinden iletişime geçtim. Kendisiyle kısa bir görüşmemiz oldu. Demekki iletişime girdiğimizde insanların olumlu tepkileriyle karşılaşıyoruz.  Haluk Levent ile aramızda geçen görüşmeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. 

Haluk Levent ile Görüşmemiz Şöyle:

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (12)
Genel AF 3 yıl önce
Fetocü hakim ve savcılar TC'nin Adaletini Yargısını Bir silah olarak kulanmıştır. Fetöcü hakim ve savcıların verdiği cezalar gayrimeşru ve HÜKÜMSÜZDÜR. EŞİTLİK ilkesine aykırı olmadan zengin gariban ayrımı yapılmadan Dosya Başı indirim yada Fetocülerin yargıladığı mahkumlara Genel AF verin. Allah Aşkına sahip çıkın.
Kerime 3 yıl önce
Allah razı olsun sizi seviyoruz gerçekten haksız yer yatan İnsanlar var
Demet 3 yıl önce
Tesekkur ederiz güzel yürekli insan
hediye dönmez 3 yıl önce
Mahkumlara özgürlük adı toplumda taninmissa birde zenginse
kisa sürede disarda fakir sen yat senelerce neduyarlar nede görürleraf af af
Yeşim 3 yıl önce
Sizin gibi bizleri anlayan halimizden anlayan duyarlı kişilere ihtiyacımız var yargısiz infaz edilip ağır cezalar verildi sevdiklerimize . Sevdiklerimize kavusalim önümüze kendimize ve vatanımıza hayırlı fertler olarak devam etmek istiyoruz,bu en doğal hakkınızdır.adil yargılanmadik!!!
İlknur candan 3 yıl önce
Tskler yuregine sağlık haksiz cezalara adelet istiyoruz fetonun verdigi haksız cezalara adalet başka istegimiz yok vicdani olan varsa gormezden gelmez sizden Allah razı olsun Haluk Leven
Yalan söylemeden 3 yıl önce
Yapmayın etmeyin af istiyoruz diyin ama yalan söylemeyin. Nerde hukuksuzluk haksızlık almış başını gidiyormuş??? Sadece içeride olmaları mı sorun yoksa yapıldığını iftira ettiğiniz haksızlık mı? İçerdekiler size ne söylüyor bilmiyorum ama iftira atmak ayıp. Bakın size birşey söylemek istiyorum : İçerdekiler suçsuz yere yatmıyor, zarar verdikleri insanlara sorun yahut mahkeme kararını okuyun.
Nafiz 3 yıl önce
Geçen gün adalet bakanı fetocu hakim ve savcıların mağdur ettiği insanlar hakkında konuşurken adli mahkumu mağdur etmediler siyasileri mağdur ettiler diye konuştu sayın bakan her şekilde kendilerini kurtarmanın peşine düşmüş ne diyelim Allah onları bildiği gibi yapsın benim dosyamı bir incelesin bakalım düşüncesi ne olacak trafik kazasından almış olduğum 3 yıl 6 ay cezayı fetocu hakimler nasıl 16 yıl 8 aya çıkardılar bir baksın siyasi kimleri mağdur ettiler Malın Gökçek imi yoksa Kadir Topbaş imi sayın bakan
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın