Herkes ayağını denk almalıdır...

Türkiye’yi bölmek ve parçalamak isteyen ve bunun için silahlanan teröristler demokrasinin bir parçası değildir.

Kapsam 20.08.2015, 23:48 25.07.2016, 19:52
Herkes ayağını denk almalıdır...

Türkiye’yi bölmek ve parçalamak isteyen ve bunun için silahlanan teröristler demokrasinin bir parçası değildir.

Bu ülkeyi korumakla yükümlü insanların can güvenliğini sağlamakla görevli askere, polise silahlarla, bombalarla saldırmak özgürlüğün bir parçası değildir.

 

Silahların ve bombaların patlatıldığı bir ülkede ülkeyi yönetmekle mükellef siyasi sorumlular yaptıkları siyasetle ve gerekli gördükleri operasyonlarla silahların patlamasını ve insanların ölmesini engelleyemiyorsa gerekli görüldüğü takdirde, terör bölgesini teröristlerden temizlemek ve vatandaşların rahatça dolaşabilecekleri güvenli bir bölge elde edilinceye kadar sıkı bir yönetime ihtiyaç duyulabilir.

 

Sıkıyönetim veya o bölgede kısa dönemli yönetimin askere geçmesi oradaki kürt vatandaşları değil o bölgenin üzerinde emelleri olan ve rahatça eşkiyalık yapamayacak olan katilleri korkutur.

MHP lideri Devlet Bahçeli şöyle diyor:

 

Herkes ayağını denk almalıdır. Türkiye’nin üç beş soysuza boyun eğmesi, küresel ve bölgesel güçlerin maşası olan hainlere göz yumarak teslim olması ham bir hayaldir. Öncelikle seçim gündeminin çok acil geri plana atılmasının yanında, devlet ve milletin el ele vererek bugünkü karanlığı aşması için yol ve çareler üretilmelidir. Türkiye elimizden kayıp gitmektedir. Terör 78 milyon Türk vatandaşını hedef almış, varlığımızı ve birliğimizi sabote etmek için pusuya yatmıştır. Kaybedecek vakit yoktur. Çünkü başka bir Türkiye olmadığı gibi, sığınacağımız, gideceğimiz, göç edeceğimiz başka bir vatan coğrafyası de olamayacaktır.

Selim özavcıl

Yorumlar (0)