Hüseyin Kurt, Kızılırmak Deltası'na da Bahar Geldi

"Halka Cennette Cehennemi Yaşatanlar!" başlıklı makalesine Kızılırmak Deltası'ndaki görünmeyen olumsuzlukları dile getirmeye devam eden Hüseyin Kurt, "Köylüler hane hane avukat parası toplayıp, yanlış ve keyfi uygulamalara karşı dava açacak!" dedi.

Kapsam 23.02.2021, 14:12 24.02.2021, 23:20
Hüseyin Kurt, Kızılırmak Deltası'na da Bahar Geldi

Hüseyin Kurt, Kızılırmak Deltası ile ilgili yazıları ile dikkat çekmeye devam ediyor. 'Deltadaki Çakallar ve Domuzlar!'  'Kızılırmak Deltası'nda Keyfi Kararlar!'  'Kuş Cennetinde Yanlış İşler!' Başlığı ile yayınladığı yazısında Kızılırmak Deltasına dikkat çeken Kurt, bugün ise"Halka Cennette Cehennemi Yaşatanlar!" başlığı adı altında Kuş Cenneti çevresinde yaşayan insanların sorunlarına dikkat çekti.

ÇAKALLAR ZARAR VERİYOR!

Makalesinde, "Cennete bahar geldi! Cennet denilince akla bahar mevsimi gelir nedense. Birçok din ve inanışta öteki dünya hep bahar ayında tasvir edilir. Kızılırmak Deltası”na da bahar geldi. “Daha kış bitmedi” diyenleriniz olabilir ama deltada doğa canlanmaya başladı. Cennetin cennet mevsimi bir kez daha başlıyor! Ama aynı cennette yöre halkını zorlu bir bahar ayı bekliyor." ifadelerine yer veren Hüseyin Kurt, "Çakalların gündüz vakti deltada serbest dolaşan mandaların yavrularını balakları parçaladığını,Milli Parkların deltada doğaya saldığı sülünleri parçalıyor. Yaban ördeklerini, sakarmekeleri ve benzer kuşları yuvalarında parçalıyor. Bu grup halinde gezen çakallar ne bulursa parçalayıp yiyor, öldürüyor!" dedi.

İnsanların sessiz çığlıklarını kim duyacak?

Deltaya bahar geldiğini ancak, Bölge halkı için baharla gelen cennet güzellikleri cehenneme dönmek üzere olduğunu belirten Kurt, "Bu korkuyu kim yarattı? Domuzdan, çakaldan bu insanları kim koruyacak? Parçalanan hayvanlarının parasını kim nereden alacak? Ancak ceza yazmayı bilenler, domuzu, çakalı koruyup “insanları domuzdan çakaldan daha tehlikeli görenler” neyi amaçlıyor? Bu sessiz ve kaderine razı gelmiş insanların sessiz çığlıklarını kim duyacak?" dedi. YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLA

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)