Alexa

İbrahim Urlulu, Özsüt yönetimine yeniden geçti

Özsüt, ülke çapında yaygınlaşarak Türkiye’nin itibarlı bir markası haline geldi. Buna liderlik eden, markanın efsanevi yöneticisi İbrahim Urlulu, yeniden operasyonun başına geçti.

İbrahim Urlulu, Özsüt yönetimine yeniden geçti

İbrahim Urlulu, Özsüt yönetimini yeniden devraldı. Özsüt’ün ülke çapında yaygınlaşmasına ve başarı göstermesine liderlik eden İbrahim Urlulu, yeniden operasyonun başında.

Özsüt’ü 2014 yılında satın alan Infinity Invest’ten marka hisselerinin tamamını geri alan Urlulu, Özsüt’ü daha da ileri taşımak üzere çalışmalarını başlattı.

Urlulu, 2014 yılında Özsüt’ü satın alan Infinity Invest Holding’den markanın hisselerinin tamamını geri alarak, Özsüt’ü daha da ileri taşımak, operasyonlara ivme kazandırarak büyümeyi hızlandırmak hedefiyle Özsüt Yönetim Kurulu Başkanlığını yeniden üstlendi.

İbrahim Urlulu, Sefer Usta’nın 1938'de İzmir’de, 16 metrekarelik ufacık bir dükkânda başlattığı serüveni, 1980 yılından itibaren devralarak Türkiye çapında başarılı bir isim olarak biliniyor. Özsüt’ü ülkenin itibarlı markası haline getiren, Türkiye’nin dört bir yanında Özsüt müdavimleri oluşturan, dev bir üretim ağı ve mağazalar zinciri kurulmasına öncülük eden Urlulu, yönetim becerilerindeki ustalığıyla 2000’li yılların başındaki ekonomik krizi fırsata çevirmiş ve Özsüt’ün yurt çapında yaygınlık kazanmasına liderlik etmişti.

İbrahim Urlulu, Özsüt yönetimini devralmasının ardında açıklama yaparak şöyle dedi:

“Artık Türkiye’ye mâl olan markamızın yönetimini, ilk günkü heyecan ve sevgiyle, yeniden devralmış bulunuyorum. Milyonları kucaklayan büyük bir aile olan Özsüt’ün yönetimine geçerek yuvaya dönmüş olmak beni duygulandırıyor. Yönetimde yaşanan değişimler artık geçmişte kaldı. Öncelikli hedefim, geçmişte yaşanan hataları değerlendirerek telafi edilmesini sağlamak olacak. Özsüt’ü daha da ileriye taşımak için sabırsızlanıyor, en iyi bildiğim işe geri dönmenin heyecanını yaşıyorum dedi.

Özsüt Nedir, Kimdir?

Özsüt, 1938 yılında İzmir Kemeraltı’nda faaliyete başladı. Bugün 45 ilde 155’in üzerinde mağazası, üç bine yakın çalışanı ve on binlerce müşteriye sahip Özsüt, STP Gıda altında bayilik sistemiyle faaliyetlerini büyüttü. Özsüt, geleneksel tatları yurt dışında ki mağazalarına da taşıdı. Azerbaycan’da bulunan mağazanın yanı sıra, başkent Bakü’de iki mağaza daha açıldı. Özsüt’ün ürün gamı içerisinde pasta, sütlü ve şerbetli tatlılar, unlu mamuller, dondurma, kaymak, çikolata, kahve, Türk ve dünya mutfağından özel lezzetler yer alıyor.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2019, 11:15
YORUM EKLE