İhanetin karşılığı ne zaman 'Devlet Adamlığı' Oldu

Milliyetçi Hareket Partisi Ankara Milletvekili Yıldırım Tuğrul Türkeş'in Bakanlık teklifinin kabulünden sonra MHP camiası bir anda şok oldu.

Kapsam 28.08.2015, 01:41 25.07.2016, 19:53
İhanetin karşılığı ne zaman 'Devlet Adamlığı' Oldu
Milliyetçi Hareket Partisi’nin kurucusu ve Ülkücülerin mümtaz lideri Merhum Alparslan Türkeş’in oğlu Y.Tuğrul Türkeş’in babasının çok değer verdiği bir misyona sırtını dönmesi MHP’liler tarafından ‘ihanet ve döneklik’ olarak değerlendirildi.

MHP Derhal kararını vererek, Tuğrul Türkeş Parti politikalarına aykırı olarak hareket etmesinden dolayı “KESİN ÇIKARMA CEZASI” ile cezalandırılmasına karar verdi.

Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli, Twitter adresinden bir mesaj yayınlayarak "Tarih turnusol kâğıdı gibidir; ihanetle sadakati tasnif etmekle kalmaz, geleceğin hafızasına nakleder. Bundan ders alınıyorsa mesele yoktur." Dedi

Milliyetçi Hareket PartisiTeşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Şefkat ÇETİN’de çok sert ifadeler kullanarak: “Tuğrul Türkeş'e 'TÜRKEŞ SOYADINA VE TÜRKLÜK DAVASINA KAÇA İHANET ETTİN?' diye sorarak; "Türkeş soy ismi hepimiz için kutsaldır, saygıdeğerdir. Üstelik kurduğu davaya ve partiye ihanet edenler evlatları dahi olsa alıp götüremeyecekleri ölçüde büyük bir ismi vardır. Fakat Türkeş ismi ancak MHP’de ve Ülkücü Hareket’te anlamlıdır. Türkeş demek Türklük demektir, ağzına Türk ismini dahi alamayanlarla Türkeş ismini yan yana getirmek rahmetlinin misyonuna ve davasına en büyük hakarettir, ihanettir." dedi.

Tuğrul Türkeş'e ağır ifadelerle yüklenen eski Milletvekili Engin Alan’da, twitter hesabından: “Adam olmak herkese nasip olmaz, hem de soyadına rağmen" dedi.

Tepkiler böyle gidiyor.

Genel olarak Milliyetçi camiadan yükselen ses ve ortak ses ‘ihanet’ noktasında olmuştur. Ancak Davutoğlu’na göre Tuğurl türkeş’in bakanlık tercihi tam bir Devlet adamı ahlakına yakışır şekildeydi. Devlet adamlığında veya siyaset rajonunda böyle bir davranış olabilir mi? Sayın Davutoğlu bu davranışı bir AKP’li genel başkan yardımcısı göstermiş olsaydı acaba ne derdi? Yine bunun bir devlet adamlığı ahlakı olarak mıdeğerlendirirdi? Kaldı ki AKP’den zamanında istifa eden Milletvekilleri için söyledikleri hala google’de dolanmaktadır.

22.07.2014 tarihinde Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Erdoğan, ATV ve A Haber'in ortak yayınında canlı yayında sorulara cevap vermişti. Başbakan partiden istifa eden vekillerle ilgili, "Bunlar maalesef ihanet etmişlerdir”. Demişti.


Garabey

 

Yorumlar (0)