İnegöl Mobilya Mağazaları

Kapsam 11.11.2021, 15:44 11.11.2021, 17:04
İnegöl Mobilya Mağazaları

Türkiye’de mobilya sektörü belli şehirlerde yoğunlaşmış bulunuyor. Bunların başında da İnegöl yer alıyor. İnegöl’de mobilya imalatı 1940’lara kadar uzanıyor ve sosyal yaşamdaki, ticari hayattaki, teknolojideki, sanayideki, bilimdeki, lojistikteki ve diğer bütün alanlardaki gelişmelerle kol kola İnegöl mobilyaları de gelişmeyi sürdürüyor. Zaman zaman sayıları artan, zaman zaman azalan imalathaneler bugün 3 bini geçmiş vaziyette İnegöl’den hem Türkiye’nin dört bir tarafına hem de dünyanın 150’den fazla ülkesine mobilya çeşitleri imal ediyorlar.

İnegöl mobilya imalathaneleri özellikle 2000’li yılların başında itibaren sanayileşmeye ağırlık vermişler, geliştirdikleri ürünleri daha fazla alanda sergilemeye başlamışlardır. Bu nedenle de son yirmi yılda İnegöl’deki mobilya mağazalarının sayısı oldukça artmıştır.

İnegöl’de Mobilya ve Dekorasyon Fuarı (MODEF) düzenlenmeye başlanmış ve iki büyük alanda mağazalar toplanmaya başlamıştır. İMOTİM (İnegöl Mobilya Ticaret Merkezi) 2014 yılında İnegöl Bursa karayolu üzerinde, 40 bin metrekare kapalı alanda kurulmuş, 150 mobilya üreticisi ürünlerini burada sergileme imkanı bulmuştur. Ardından Haziran 2015’te Türkiye’nin ilk mobilya AVM’si İnegöl’de Mobiliyum adıyla açılmıştır. Mobiliyum 225 bin metrekare kapalı alanda, 365 gün açık fuar alanı mantığında, 200 mobilya mağazasıyla hizmet vermektedir. Bütün buralarda yer alan İnegöl mobilya mağazaları sürekli yeni ürünler geliştirmekte, farklı tarzda mobilya çeşitleriyle ürünlerini tüm dünyanın beğenisine sunmaktadır.

Türkmen Mobilya

İnegöl mobilya mağazalarından birisi Türkmen Mobilya’dır. Türkmen Mobilya 1991 yılında üretim ve pazarlama faaliyetlerine başlamış, ilk günden itibaren amatör bir ruh, profesyonel bir kadroyla kaliteden taviz vermeden üretimler yapmayı ilke edinmiştir.

Firma üretim, hammadde girişi, yan mamul oluşumu, final gibi bütün süreçleri titizlikle yürüterek kontrol altında tutmaktadır. Satışını yaptığı bütün ürünlerin en ufak bir deforme görmeden tüketiciye teslim edilmesi için kusursuz bir ambalajlama uygulamaktadır. Çok geniş bir ürün skalasına sahip olan marka, farklı fiyat senekleri de oluşturarak herkesin tarzına ve bütçesine uygun mobilyaları tercihe açmaktadır.

Türkmen Mobilya bir evin sadece insanları çevreleyen duvarlardan ibaret olmadığına inanmaktadır. Onlara göre bir evin olmazsa olmazları aile, arkadaşlar ve mobilyalardır. Bunun için birbirinden farklı konseptler geliştirmişlerdir. Monza, Gucci, Solena, Mostar, Adel, Torya, Paris, Berfin adlarını taşıyan konseptler her biri eşsiz tasarımlar barındırmaktadır.

Türkmen mobilya koleksiyon noktasında da çok fazla alternatif sunuyor:

 • Salon takımları,
 • Koltuk takımları,
 • Koltuk köşe takımları,
 • Yemek odaları,
 • Yatak odaları,
 • Yatak setleri,
 • Aksesuarlar.

Koleksiyonlarının her biri içerisinde yaşam alanlarınızı A’dan Z’ye dayayıp döşeyebileceğiniz mobilyalar yer almaktadır ve her biri en son moda, üst düzey işçiliğe sahip, konforlu, uzun ömürlü ve estetik parçalardır.

İnegöl Store'de Toplanıyor

İnegöl mobilya mağazaları İnegöl’de ürünlerini sergiliyorlar. İnegöl’de olanlar ve yakın çevrelerdekiler zaman zaman gidip Türkiye’nin en güzel mobilya modellerini yerinde görebiliyorlar. Fakat herkes aynı imkana sahip değil. Fakat İnegöl mobilya mağazaları yeniliklerine devam ediyorlar ve ticaretin online dünyaya kaydığının farkında olarak hareket ediyorlar. Türkmen Mobilya dahil bütün İnegöl mobilya mağazaları İnegöl Store’da toplanıyorlar.

İnegöl Store online mağazaya inegolstore.com linki üzerinden ulaşabilirsiniz ve bunun için tek ihtiyacınız internet. İnternete bağlanabildiğiniz her yerden, her cihazdan siteye girerek yüzlerce mobilya modelini inceleyebilir, yılın mobilya trendlerini takip edebilir, güvenli ve hızlı biçimde alıverişinizi yapabilirsiniz. İnegöl’deki bütün imalatçılar ve mağazalarla birlikte Türkmen Mobilya’nın en güncel mobilyalarını da burada bulabilirsiniz.

İnegöl Store

İnegöl Store ilçede yarım asırdan fazla süredir mobilya sektörünün içinde bulunmuş bir ekip tarafından 2015 yılında kurulmuş. İnegöl mobilyalarını dünyaya daha fazla tanıtmak ve daha geniş kitlelere ulaştırmak amacıyla yola çıkmışlar. Bu noktada pek çok avantajı bir arada sunuyorlar:

 • Sayfada yaşam alanlarında ihtiyaç duyulabilecek hemen bütün mobilya kategorilerinde yüzlerce model yer alıyor.
 • Sayfadaki mobilya modelleri hakkında bütün detayları görerek karar verebiliyorsunuz.
 • Satın aldığınız bütün ürünlerde ücretsiz kargo ile Türkiye’nin her neresinde olursanız olun siparişleriniz adresinize teslim ediliyor.
 • Evinize kadar getirilen siparişlerinizin montajı da yapılarak teslim ediliyor.
 • Bütün ürünlerinde 1. Sınıf kalitede malzeme ve işçilikten taviz vermiyorlar.
 • Ürünlerinin büyük çoğunluğunda 24 ay garanti sunuyorlar.
 • Mobilya modellerinde istediğiniz gibi kişiselleştirme yaparak özel üretim gerçekleştirebiliyorlar.
 • Fiziki mağaza fiyatlarından çok daha uygun fiyatlarla hayalinizdeki mobilyalara sahip olma şansı veriyorlar.
Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)