İşbirliği Protokolü İmzalandı

UTEF , ANTSEVAK Leman Gebizli Tüm Engellilere Umut Işığı Derneği ile Tuzlukçu Belediyesi arasında Sosyal Projeler İşbirliği Protokolü imzalandı.

Kapsam 24.04.2021, 20:02 24.04.2021, 20:27
İşbirliği Protokolü İmzalandı

Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa, Muratpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Özgür Ünsal, Uluslararası Tüm Engelliler Yaşlılar Kimsesizler Federasyonu (UTEF) Genel Başkanı ve ANTSEVAK Vakfı Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu Başkanı Mete Kaçar, (ANTSEVAK) Başkan Yardımcısı Mustafa Oğuztürk Zenginoğlu, Leman Gebizli Tüm Engellilere Umut Işığı Derneği Başkanı Güldane Kaya, Antalya'da yaşayan yatırımcı işadamı Ruslan Pliev, Merkezi Antalya'da bulunan Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi'nde bir araya geldi.

UTEF Uluslararası Tüm Engelliler Yaşlılar Kimsesizler Federasyonu, ANTSEVAK Antalya Sağlık Turizmi Eğitim Geriatri Rehabilitasyon Engelli ve Sosyal Hizmetler Vakfı, Leman Gebizli Tüm Engellilere Umut Işığı Derneği ile Tuzlukçu Belediyesi arasında Sosyal Projeler İşbirliği Protokolü imzalandı.

UTEF Federasyonu Genel Başkanı ve ANTSEVAK Vakfı Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu Başkanı M.Mete Kaçar ile Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa protokol öncesi açılış konuşmalarını yaptılar.

Tuzlukçu İlçe’sinin sorumluluk sınırları içerisinde bulunan atıl haldeki okul ve başkaca binaların Vakıfa tahsisi, işbirliği ile daha güçlü bir belediye ve daha hızlı hizmetin ilçe halkına sağlanması, vakıf, federasyon ve derneklerin sosyal destekleri ile ilçe halkının desteklenmesi, ihtiyaç sahiplerine hızlı şekilde ulaşılması. Kültür, sanat, turizm etkinlikleri ile ilçenin sosyal ve kültürel açıdan geliştirilmesi, kentten köye dönüşün sağlanması, eğitime destek verilerek bilinçli bir gelecek hazırlanması amaçlanmıştır.

Aynı zamanda ANSEVAK Vakfı, UTEF Federasyonu ve Rusya INSTITUTE PEACE arasında Sağlık, Sosyal Hizmetler, Rehabilitasyon ve Avrupa Birliği Projeleri ortak yapılması konusunda protokol imzalandı. Ülkemizin sağlık ve sosyal hizmetlerinin tanıtılması, yabancı hasta getirilmesi, binlerce yıllık geleneksel tıp ve aromatik bitkilerin, şifalı otların ve bunların tedavi yöntemlerinin yurtdışına tanıtılması, tıbbi aromatik ve endemik türlerin üretiminin çoğaltılması, rehabilitasyon merkezlerinin yapılması ve çoğaltılması konuları karara bağlanmıştır.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)