İsmail Koncuk: Ben Bir Dava Adamıyım

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk gerçek bir dava adamının nasıl olması gerektiğini kendisini anlatarak takipçileriyle paylaştı.

Kapsam 26.11.2015, 00:19 25.07.2016, 19:37
İsmail Koncuk: Ben Bir Dava Adamıyım
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk'un 'ben bir dava adamıyım' diyerek başladığı paylaşımından alacağımız o kadar çok şey var ki, bir dava adamı ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi.

İsmail Koncuk, teşkilatçı kişiliğiyle biliniyor. Çevresinde babacan tavırlarıyla dikkatleri üzerinde topluyor. Bu zamana kadar ki hayatında o hep ülkücü kimliği taşıdı. Ülkücü gibi yaşadı. Derleyici, toparlayıcı oldu. Onun olduğu her yerde bir yükseliş, bir başarı vardır.

Koncuk, adımlarını atarken hak ve adalet ölçülerini dikkate alarak, karar verirken istişare ederek başarılı olmuştur.

Lider duruşu ve tavrı hiç dikkatlerden kaçmadı. Bu gün geldiği noktada, başında bulunduğu sendikanın Türkiye'nin en büyük sendikası olması ve hükümetin her türlü tazyik ve engellerine rağmen dimdik ayakta duruyor olması bile taktir-e şayan bir durumdur.

Bütün bunları neden yazıyorum. İsmail koncuk Bey'i tanımam. Ancak yakın takipçisiyim. Her söylediği sözü dikkatle takip etmekteyim. Aynı mecralardan geçen insanlarız. Sayın İsmail Koncuk'u çok iyi anlayabildiğimi sanıyorum. İsmail Koncuk'u okuduğumda gerçekten heycanlandım. her ülkücü aynı hissiyatları taşıyacağına inanıyorum. Böyle dava adamlarına o kadar çok ihtiyacımız var ki...

Neyse lafı fazla uzatmayayım.

İsmail Koncuk'un paylaşımı şöyle:

Ben bir dava adamıyım.

Bu yola baş koymuşum.

Ben yolumu 14 yaşındayken kendi hür irademle seçtim, bu yolu seçtiğim için kimse bana, bir elin yağda, bir elin balda olacak diye bir söz vermedi.

Ben inandığım değerlere ölümüne inandım, bu değerlere inandığım için hayatımın hiç bir döneminde pişmanlık duymadım, tam tersine her zaman şeref duydum, gurur duydum.

Bundan dolayı yüreğimde hep huzur hissettim, bu huzur en büyük zenginliğimdir.

Kendi hür irademle seçtiğim bu yolda yaptıklarım için, hiç kimsenin bana teşekkür etmesi, bir bedelle ödüllendirmesi gerekmez.

Başıma bir iş geldiğinde yanımda olan dostlarım benim sevincimdir, ancak yanımda olmayanlara kızma hakkım asla yoktur.

Davamın yolunda, varsa, başardıklarımın bir karşılığı yoktur, dava adamının karşılık, taltif, takdir beklemesi ölçüsünün zayıflığının en net göstergesidir.

En büyük karşılık yüreğimde duyduğum gönül huzurumdur.

Ben bugüne kadar bu anlayışta oldum, bundan sonra da anlayışım değişmeyecektir.

Allah şahit olsun ki, yolum haktır, bu yolda olmak şereflerin, makam ve ünvanların en büyüğüdür.

Her bir dava adamı, umudun bizatihi kendisidir.Bedel beklemeyen, bedeline paha biçilmez tüm dava adamlarına saygılarımla.

İSMAİL KONCUK KİMDİR

İsmail Koncuk (d. 24 Mayıs 1959, Ceyhan, Adana), "Türk Eğitim-Sen" ve "Türkiye Kamu Sen" Genel Başkanı.

İlk-orta ve lise tahsilini Ceyhan da tamamladıktan sonra, 1980 yılında, Eskişehir Eğitim Enstitüsü İngilizce bölümünden mezun oldu. Bu arada Atatürk Üniversitesi Temel Bilimler Fakültesi Yabancı Diller Yüksek Okulunda da okudu.

Öğretmenliğe 1981 yılında Konya'nın Beyşehir İlçesi Doğanbey Beldesinde başladı. 1985 yılında Adana'ya atandı. 1992 'den 1996 yılına kadar Türk Eğitim-Sen Adana Kurucular Kurulu üyesi ve yönetim kurulu üyesi olarak çalıştı. 1996 yılından 2005 yılına kadar Türk Eğitim-Sen Adana 1 Nolu Şube Başkanlığı ve Türkiye Kamu-Sen İl Temsilciliği yaptı. Merkez genel kurulunun 2002 yılındaki 1. Olağan Kongresinde Merkez Denetleme Kurulu üyeliğine, 2005 yılında 2. Olağan Genel Kurulunda Genel Sekreterliğe, Şubat 2008'de yapılan 3. Olağan Genel Kurulda ise Genel Başkanlığa seçilmiştir. 24-25 Ekim 2009 tarihinde yapılan Olağanüstü Merkez Genel Kurulunda da güven tazelemiştir. 2011 yılı Nisan ayında yapılan Genel kurulda ise Türkiye Kamu Sen konfederasyono Genel başkanlığına seçilmiştir. Şuan hem Türkiye Kamu Sen hem de Türk Eğitim Sen Genel Başkanlığını yürütmektedir.İngilizce bilmektedir.

Kapsamhaber/Ramazan Çağlar

Yorumlar (0)