İsmail Koncuk: MEB Müfettişleri, Bakanlık Kadrosuna Almalıdır

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, MEB'i anlamanın zor ve Doktora konusu olduğunu belirtti.

Kapsam 13.08.2017, 22:30 13.08.2017, 22:48
İsmail Koncuk: MEB Müfettişleri, Bakanlık Kadrosuna Almalıdır

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk yılan hikayesine dönen bakanlık müfettişliği problemini eleştirdi. Genel Başkan,” Gelin eskiyi iptal edin, yenisi ile 3000 kadro çıkarın ve tüm müfettişleri bakanlık müfettişi olarak atayın. Hiç de zor değil. Hatadan dönün.“ dedi.

Genel Başkan İsmail Koncuk; yaptığı yazılı basın açıklamasında; “MEB'i anlamak zor. MEB bir doktora konusu, neden mi? Birçok konu sayabilirim ama şu bakanlık müfettişliği ne oldu? Biri çıksın da açıklasın." ifadesini kullandı.

Başkan Koncuk açıklamasını şöyle sürdürdü:

Yanlış olduğunu o zamanda söyledik,

Sayın İsmet Yılmaz iştahla mülakat yaptı ve yaklaşık 500 kişi mülakatla bakanlık müfettişliğine hak kazandı. Yanlışsa Sayın Bakanın yanlışı, doğruysa bu 500 kişi neden bekletiliyor. Kendi iddiasının arkasında duramayan bir MEB, emin olun komik oluyor. Daha önce de açıkladım, kanun şuan müfettişlere teftiş yetkisi vermiyor ama bu kanunsuzluk göz göre göre devam ediyor. Kim dur diyecek? 500 kişinin bakanlık müfettişliği iptal edilecekse buyurun, ne bekliyorsunuz?1 milyon çalışanı olan koskoca MEB'in teftiş derdi yok anlaşılan! MEB bu konuda ne serden ne de yardan geçiyor, anlaşılan! İptal ayıp mı olur, o halde kazanan listeyi ya onaylayın, ya da vazgeçin. En iyisi şu. Gelin eskiyi iptal edin, yenisi ile 3000 kadro çıkarın ve tüm müfettişleri bakanlık müfettişi olarak atayın. Hiç de zor değil. Hatadan dönün. Şunu da düşünmeyin! Kimse bu yaptığımızı görmez, duymaz ve eleştirmez demeyin. Takipçisiyiz. Daha ağır eleştiri yapılmasına zemin yaratmayın!”

Kaynak-Türkeğitim-sen

Yorumlar (0)
14°
az bulutlu