İsmail Türk'ten Ekrem İmamoğlu ve Akşener'i kızdıracak sözler

Habererk TV’nin Youtube kanalında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na sert tepki gösteren İsmail Türk, Başkan İmamoğlu'nun çok acı bir şey yaptığını, onlarca şehidimize saygısızlık yaparak. Kadınlar gününü Pervin Buldan ve Meral Akşener’i etiketleyerek kutladığını belirtti.

Kapsam 08.03.2021, 13:40 08.03.2021, 14:51
İsmail Türk'ten Ekrem İmamoğlu ve Akşener'i kızdıracak sözler

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu’nun 8 Mart Dünya kadınları gününde HDP’li Pervin Buldan ve İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’i etiketleyerek kutlamasına tepkiler büyürken, Habertürk Genel Yayın Yönetmeni İsmail Türk'te Habererk TV’nin Youtube kanalında  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na ağır ifadelerle yüklendi.

Bugün 8 Mart Dünya kadınlar günü olduğunu belirten İsmail Türk, kadınlar günü ve benzeri kutlamaların iki yüzünden bahsederek şunları söyledi; "Bütün dünyada ki insanlığın kutladığı, kutlaması gerektiği veya kutlaması için de bir çağrı olabilir. Bugün kadınlar günü, tabiki sevgiye giden her yol meşrudur ama tüketim köleliğine. bir tür kapitalizmin pazarına müşteri çekme operasyonu olarak ilan edilen bu ve benzeri bir çok gün vardır. Kadınlar gününde herkez sevgi pıtırcığı oluyor. Sosyal medyada sahte mesajlarla gerçek dünya ve yaşantımızla alakası olmayan mesajlarla bu gunu değerlendiriyor ve hatırlıyoruz. "dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na sert ifadelerle yüklenen İsmail Türk, HDP milletvekili Pkk’nın dağdan indirip Meclis’e soktuğu Pervin Buldan ve HDP’deki kadın milletvekilerinin en önemli özelliğinin dağda bulunmaları olduğunu belirtti. Türk, orada eğitilmeleri, militanlık yapmaları daha sonra aşağıya indirilip kadın figürünü kullanarak, sıcak mesajlar verip toplumu kandırmak, maskelemek için kadınları kullanan bir anlayış ile bu tip vekilleri Meclis’e soktuklarını belirtti.

Bugün İmamoğlu İstanbul’da birçok kesimin oyuyla belediye başkanlığı kazanmış olan sözde Trabzonlu sözde başka değerlere mensup Ekrem İmamoğlu'nu sert dille eleştiren İsmail Türk, "Çok acı bir şey yaptı. Onlarca şehidimize saygısızlık yaparak. Kadınlar gününü Pervin Buldan ve Meral Akşener’i etiketleyerek kutlama mesajı yayınladı. Bu adam bunu ilk yapmıyor. Vatan hainlerinin, Maksistlerin ve Pkk’lıların hassasiyetlerine çok dikkat ediyor. Ama Milliyetçilerin hassasiyetlerini hiçe sayıyor." dedi.

"Bizim sözde İYİ Partili Milliyetçilerimiz de üç müdürlük ve üç beş ufak tefek ihale için bu işlere ses çıkarmıyordu." ifadelerini kullanan Türk, "Bugün az da olsa vatansever geçmişte birçok dostumuz bu eyleme sert tepki gösterdi. Ama asıl tepkiyi millet Meral Akşener’den bekledi. Sayın Meral Akşener ne yaptı? Meral Akşener bu mesajı fikir hürriyeti olarak değerlendirdi. Masum küçük yaştaki Kürt çocuklarını dağa kaldıran Pkk terör örgütünün üç beş kadınla elli tane Pkk militanının Emniyet kayıtlarında var. İtiraflarda var. Böyle bir örgütün üzerinden kadına şiddeti kınamak kadınları gününü kutlamak algısı ve maskesi Ekrem İmamoğlu sayesinde düştü.”dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)